Café Letka

Jednoho slunečného rána se mi podařilo na chvilku uletět blížícím se povinnostem. Odletěla jsem pryč a mou leteckou společností byla Letka. Café Letka. 

Sedla jsem si k oprýskanému stolu vedle velkého zrcadla a pozorovala paprsky slunce, které si hrály s šálky kávy ostatních cestujících. Bylo ráno, a tak se podávala snídaně. Byla skutečně rozmanitá. Letušky roznášely čerstvě upečené koláče, brownies, chia pudinky a pro slané jazýčky sendviče a tousty. Káva byla samozřejmostí. Za palubním barem baristka vytvářela krásné obrázky na každý hrnek kávy, jako by to bylo umělecké dílo. Každá domácí limonáda a čerstvá ovocná šťáva byla se špetkou úsměvu.

Jen jsem tiše seděla a pozorovala ten klid kolem sebe. Nasávala jsem pozitivní energii a nechala se rozmazlovat dobrotami, které mi nosily na ten kouzelný oprýskaný stůl. Když už jsem u těch stolů, pokud vstoupíte do kavárny (a já věřím tomu, že to bude brzy), povšimněte si malého stolku pro dva hned po Vaši levé ruce. Jsou na něm vyryty obrazce a já z něj nemohla spustit oči. A pokud nejste příznivci klasických židlí a raději sedíte na alternativnívh místech, co takhle si sednout na polštář do okna? 

 

Tenhle “úlet” však nebyl mou první návštěvou. Tu první bych nazvala přípravou na samotný let do země voňavé kávy. Poprvé jsem totiž nebyla přímo v Letce, ale vstoupila jsem do vchodu vedle, do Pidivadla. Má talentovaná a dlouholetá přítelkyně tam měla v rámci klauzur představení Sen noci Svatojánské. A byla opravdu snová. V kavárně jsem sice byla, ale měla naprosto odlišnou atmosféru, než oné ospalé a příjemné ráno. Byla plná večerní energie, lidí a rozhovorů plných spekulací o nadcházejícím divadelním představení. O to kouzelněji na mě onehdy působilo ono harmonické ráno. Toto místo je tedy samo takovou herečkou – umí na sebe vzít několik podob.

Mohla bych Vám tu interiér a osobitost popisovat do nekonečna, ale myslím si, že lepší variantou bude, pokud se do kavárny vydáte sami. Můžete to třeba spojit s procházkou na Letné. 

Tak co, přijdete?

P.S.

Pidivadlo určitě navštivte – ideálně v rámci spontánního leteckého výletu do kavárny, tito dva umělečtí milenci jsou dokonalým párem a opravdu se perfektně doplňují. 

 glyph-logo_May2016

Letohradská 44, Praha 7, 170 00, Česká Republika 

Letohradská 557/44, 170 00 Praha 7, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: