Café a Gramofon – provoz bohužel ukončen

“She wore blue velvet

Bluer than velvet was the night

Softer than satin was the light

From the stars

 

She wore blue velvet

Bluer than velvet were her eyes

Warmer than May her tender sighs

Love was ours…”

Za tónů písně od Bobbyho Vintona, které se doprovázené uklidňujícím praskáním linuly z gramofonové desky kousek ode mě, jsem si usrkla svého cappucina a pokoušela se sžít s tímto okouzlujícím místem (a nebylo to nic těžkého). Bylo mi krásně a na duši mě kromě okolí hřály i paprsky jarního slunce procházejícího skrz okno.

 

 

 

 

Malá zapadlá kavárnička kousek od Čechova Náměstí ve Vršovicích je přesně to, co mi tu už několik let chybělo. Když vstoupíte do Café a gramofon a sejdete po pár schodech, můžete se kochat tím, co je kolem Vás. Interiér je spolu se starým retro gramofonem útulný, a přitom je perfektně sladěný a úhledný. Vše je tu v tyrkysové barvě a hlavně všude jsou sametové polštářky, na které se můžete uvelebit. Pod bílým oknem ozdobeným zelenými rostlinami v květináčích jsou vysoké lavice s malými stolečky tak akorát pro někoho, kdo chce rychlou kávu, ale i tak si užít alespoň trochu té atmosféry.

 

 

 

No a pokud zde hodláte strávit více času (tak jako já), posaďte se k jednomu ze stolků s minimalistickými květinkami v láhvi a za zvuků starých amerických písní z 60. let si vychutnejte svou oblíbenou kávu. Lahodný nápoj dostanete pokaždé v jinak barevném hrníčku, a je jedno, jestli jste si dali V60, latté anebo čaj.

 

 

 

 

Kavárna má nyní stabilní nabídku (ve velmi originálním lístku vypadajícím jak gramofonová deska), ale když jsem tam byla poprvé, tak měla každý týden připravené menu s třemi jídly a polévkou (ochutnala jsem quesadillu s mozzarelou a domácí meruňkové šátečky, které byly naprosto famózní!). A čím by se takový dobrý a lehký oběd měl zapít? Ideálně domácí limonádou – já ochutnala malinovo-bazalkovou a mohu Vám ji jen doporučit.

 

 

 

A co by to bylo za kavárnu bez pořádného zákusku? Domácí dorty od mrkvového, přes ovocné a čokoládové až po cheesecaky všemožných i nemožných příchutí se na Vás budou usmívat z vitrínky už z dálky, stejně jako neuvěřitelně milé baristky.

 

Jak jste zajisté poznali, toto místo si mě získalo hned na poprvé – výborná káva, neodolatelné jídlo a hlavně…gramofon!

 

 

Vzhledem k tomu, že to mám tak blízko od domova, tak se obávám, že mě v kavárně budou mít skoro pořád! Tak sem taky zajděte, stojí to za to.

 

P.S.

 

Občas pořádají zajímavé akce, třeba sekáč v gramofonu anebo různé koncerty.

glyph-logo_May2016

Minská 775/4, Vršovice, Praha 10

 

Minská 775/4, Vršovice, 101 00 Praha-Praha 10, Česko

2 odpovědi na “Café a Gramofon – provoz bohužel ukončen”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: