Mirage Bistrot – Berlín

Naše první kávová zastávka byla hodně nepřipravená. Už po cestě vlakem jsme konstatovaly, že by to chtělo najít nějakou kavárnu, kde mají i něco na zub, nebo ještě líp – bistro. Instagram ani internet nezklamaly a našly jsme fotky Mirage Bistrot, kam jsme se vydaly.

Upřímně, není to úplně v té čtvrti, kam bych si jen tak zašla na procházku, ale motivace byla silná. Uprostřed jakéhosi tržiště se objevila zahrádka, na které sedělo pár lidí a popíjelo kávu. Věděly jsme, že jsme na správném místě.

První úsměvná situace nastala, když jsme si asi 10 minut vybíraly (čtěte snažily se to rozluštit z němčiny, kterou ani jedna neumíme), co si z poledního menu dáme, a baristka nám s milým úsměvem oznámila, že obědy jsou až od dvanácti a teď je ještě snídaně. No, půl hodinky se nám čekat nechtělo, tak jsme si daly vejce zapékané s lososem a sýrem ve skle a k tomu salátek s pečivem. Ačkoliv to byla snídaně, jako lehký oběd to posloužilo na jedničku.

DSC_0032

Já si dala americano a rozplývala se, jak mu to sluší na naprosto fantastickém druhovém stolu, který jsme si ukradly pro sebe. Káva byla moc dobrá, příjemně nahořklá s nízkou aciditou. Krásný start celého výletu.

DSC_0026

Zajímavé bylo cortado. Bylo poměrně velké a vespod zřejmě s kondenzovaným mlékem. Že by místní specialita?

DSC_0024

Vychutnávala jsem si jak kávu, tak prostředí. Naproti mě se povaloval ve stínu stolu malý pejsek a nad ním si povídaly dvě slečny. Za mnou zase seděl pár s malým chlapečkem a na malém výstupku vpravo od vchodu pracoval pán s počítačem. Prostředí působilo útulně a mile. Největší dojem na mě ale ponechal ten duhový stůl…

Zdá se to jako úplně obyčejná kavárna/bistro, ale s kamarádkou jsme se obě shodly, že je prostě v něčem jiná, než ty u nás.

DSC_0016.jpg

Byli jste někdo v Berlíně a zavítali do těchto „končin“?

P.S.

A je to jediná kavárna, ve které jsme byly a nepřišla mi o tolik dražší, než jsem zvyklá z Čech.

DSC_0018

Reinickendorfer Str. 110, 13347 Berlin, Německo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: