?>

Mezičasy Café

Čas od času si udělám takový den, kdy od rána až do večera chodím po mých oblíbených pražských kavárnách s jedním z mých přátel kávomilů, kteří takhle strávený čas ocení se stejným nadšením jako já. Je to taková moje forma relaxace, kdy na několik hodin přeruším spojení se světem povinností a jen si užívám procházky a skvělé kávy. Během jedné z mých občasných kavárenských toulek se mi do cesty připletla kavárna s příhodným jménem – Mezičasy.

O tomhle milém místě jsem se dozvěděla přes pražírnu Beansmiths (kterou možná někteří znáte z Kofárny), ale nevěděla jsem přesně, kde je. A pak tu byla – v Betlémské ulici se na mě usmívala výloha s nápisem Mezičasy a já jsem jejímu pozvání na kávu samozřejmě nemohla odolat.

Než jsem se stačila vzpamatovat, seděla jsem u stolku hned vedle dřevěného baru s krásným bílým strojem La Marzocco a barevně sladěným mlýnkem na zrnka, která lákavě voněla po celé místnosti. Jak já tuhle vůni čerstvě namleté kávy miluji! Musela jsem se usmát.

Zatímco jsem pozorovala baristu s baristkou, jak se vesele baví a kouzlí u toho obrázky na šálky kávy, mlsně jsem pokukovala po dortících, tartaletkách a sendvičích. Pokud byste do kavárny zavítali a zrovna měli čokoládový, tak si ho rozhodně dejte! Je tak dobrý, že si ho člověk ani nestihne vyfotit…

Dala jsem si malé a roztomilé espresso macchiato s velkou a plnou chutí. A navíc, jak jsem tak pozorovala proces jeho přípravy, bylo plné lásky a radosti.

Během mých „kávových dnů“ často kromě kávy sáhnu také po sklence vína, která zvlášť ve dvou chutná nejlépe. A v tak příjemném prostředí jako je Mezičasy obzvlášť. Takže pokud hledáte místo na skleničku, proč ne zde? 🙂

A pokud nechcete kávu ani víno, tak zkuste jejich domácí limonádu.

Celý prostor působí opravdu milým a vřelým dojmem. Může za to dřevo, ty stoly, co jsou vzorované jako by to byly parkety, zachovalý gotický tvar původního stropu, dlaždice v teplém tónu a spousta malých detailů odkazujících na kávu – pytle, mlýnky, balíčky kávy…. Jednomu se prostě nechce odejít. A když už ví, že musí, alespoň si naplánuje (anebo slíbí) brzký návrat.

A moc mi chutnala jejich horká čokoláda, zahřeje vás nejen na těle, ale i na duši.

Určitě byste se mezi časy měli vydat do Mezičasy.

Anebo už jste se vydali?

P.S.

Za vznikem kavárny stojí kromě Beansmiths také dobrý skutek. Nákupem v kávárně totiž podpoříte organizaci Život 90, která poskytuje pomoc a podporu seniorů a umožňuje jim kvalitní život v tom nepříjemnějším prostředí, tedy doma. Mohu k tomu jen dodat: „Skvělé, skvělé, skvělé!“

glyph-logo_May2016

 

Betlémská 286/5, 110 00 Staré Město, Praha, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: