MADAL – Budapešť

A už byl večer, na svém pomyslném seznamu jsem měla ještě jednu kavárnu, kterou jsem zkrátka MUSELA navštívit. Půl hodiny před zavíračkou jsme se do kavárny MADAL dostali.

 
U baru jsme strávili poměrně dlouhou chvíli. Menu je totiž napsané podél zdí celé kavárny, která má podobně jako Budapest Baristas druhé patro – ovšem o mnohem větší. Když jsem se zorientovala a už to vypadalo, že si začnu pročítat nabídku kávy, tak se můj pohled zarazil na vitrínce s jídlem. Zjistila jsem, že většina věcí je zde veganská a všechny jsou vegetariánské. Byla jsem ale nadmíru plná všech těch dobrot a sladkostí, a tak jsem ku svému překvapení odolala a vrátila se zpět ke kávě.
 
Když jsme si objednali a strávili dobrých pět minut výběrem té nejlepší kávy podle naší chuti (za velmi ochotné pomoci místního baristy), tak jsem spontánně dodala: “Jo a ještě tuhle čokoládu.” A podala jsem ji ke kase. Takže pokus dobrý, ale stejně jsem sladkostem neodolala.
 
 
Tentokrát jsme vystoupali do “vyšších sfér”, kde jsme se posadili přímo naproti baru. Zasněně jsem pozorovala, jak vyrábí mé corto. Je to nejlepší relaxace, jakou jsem zatím zažila – zvlášť, když si uvědomíte, že ten skvost vznikající pod párem šikovných rukou je pro Vás.
 
Po chvíli se na našem stole objevila má káva a k tomu V60. Už jsem po celém dni byla dost rozvláčná, a tak jsem pozorovala, jak do sklenice pomalu padá zlatavěhnědá káva a linoucí se vůně mě uspávala.
 
 
 
Ačkoliv jsem měla kávu opravdu malinkou, pila jsem ji o to déle. Pozorovala jsem totiž to divadlo pod sebou a nakonec jsem se rozhodla vylepšit její lahodnou chuť o hořkou čokoládu, ve které mě každou chvíli překvapil krystalek cukru.
 
 
Když jsem to celé ze shora pozorovala i poté, co mi došla čokoláda (a to zase tak dlouho netrvalo), začalo mi docházet, že celá kavárna je v duchu východní filosofie. Možná proto na mě působila tak meditačním dojmem?
 
 
Jako poslední poznámku si dovoluji podotknout, že ačkoliv byl výběr naší kávy zdlouhavý, stál za to. Filtr měl mírný nádech minerálna a ačkoliv byl vařící, tak měl tu sílu osvěžit. No a mé malé corto? Slastný a povznášející pocit, který mi dodalo rozhodně nebyl “corto”.
 
 
Neláká Vás to si odpočinout nad šálkem kávy a oddat se svým myšlenkám?
 
 
P.S.

 

Good coffee. Good karma.
Budapest, Ferenciek tere 3, 1053 Maďarsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: