La Bohéme Café

Trochu poruším svou zásadu neukazovat ve svých vyprávěních fotografie interiérů kaváren, protože tahle na mě doopravdy zapůsobila a jednoduše se musím podělit. 


Když jsem do ni vstoupila úplně poprvé (už to bude skoro dva roky) přišlo mi to, jako bych vstoupila do vílího květinového doupěte schovávajícího se uprostřed hektické metropole. Přírodní nádech celého prostoru je prostě okouzlující a musím se přiznat, že jsem chvílemi čekala, že na mě od někud vykoukne éterická lesní bytost s květinami ve vlasech, s milým úsměvem na tváři a ve své drobné ručce mi podá výbornou kávu (ideálně ze sojového mléka, to se podle mě hodí). 
 
 
Abych z části zachovala své nadpřirozené přírodní naladění, objednala jsem si ke kávě ledový čaj, který se mi sem stejně jako limonáda, kterou jsem si objednala při další návštěvě, zkrátka hodí. Kávu mi tedy nepodala éterická bytost, ale milá slečna, které úsměv rozhodně nechyběl. 
 
Při své druhé návštěvě měla La Bohéme skoro plno, a tak jsem se s kamarádkou usadila u malého podélného stolku naproti výstavce s čaji, hrníčky, termohrnky a všemožnými jinými nástroji. Netušila jsem, že může existovat tolik druhů ovocných a bylinkových čajů. Jak jsem je postupně pohledem přejížděla, měla jsem chuť je všechny ochutnat. Káva ale zvítězila a já nakonec nechutnala čaj, ale flat white v krásné skleničce. 
 
 
Pak bylo návštěv víc a víc… Stále ještě obdivuji tu nenahraditelnou atmosféru, kterou ve mě La Bohéme vyvolává. A kromě překrásného designu chodím obdivovat i něco sladkého na zub (což má design nejen krásný ale doslova k nakousnutí). 
 
Co bych Vám ještě tak mohla říct? Prostě se přijďte podívat a doporučuji si koupit zrnkovou kávu s sebou, pokud máte doma kávovar. 
 
P.S.

 

Kavárna je nejspíš opravdu kouzelná, protože pokaždé, když do ni jdu, přestože okolí velmi dobře znám, zabočím někde špatně a chvíli ji hledám… Náhoda?
 
Sázavská 2031/32, Vinohrady, 120 00 Praha-Praha 2, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: