Coco Van

Nedávno jsem se zúčastnila velmi osvěžující a inspirativní vernisáže Lény Brauner v Karlínských kasárnách. A jak už asi všem začíná docházet, ochutnala jsem tam skvělou kávu a to opravdu originálním způsobem. Jste zvědaví?

 

Kasárny jsou samy o sobě velmi jedinečně pojatým prostorem, ale tento polorozbořený objekt tentokrát nebude naším bodem zájmu. Káva, kterou jste mohli během vernisáže ochutnat totiž není s tímto místem nijak spojena. Tahle káva je totiž na kolečkách. Tahle káva je totiž Coco Van Coffee.
 
Abych Vám tento úžasný koncept správně přiblížila, dovolím si použít slova, která o sobě Coco Van píše na svých webových stránkách: “Naše myšlenka rezonuje s legendou o plujících kokosech, které se díky mořským proudům nečekaně rozmnožily do téměř všech míst na planetě zemi, a proto si přejeme, aby i náš karavánek byl jako ten kokos, který pluje z akce do akce a přináší všem radost, hojnost a nezapomenutelný zážitek.” (www.cocovan.cz)
 
 
Když jsem se k pojízdné kavárně přibližovala, přivítala mě příjemně silná a aromatická vůně zimního koření, které mi prozradilo, že v těchto chladných dnech Coco Van podává svařené víno. Když jsem pak stála před ním a kochala se krásně sladěnými detaily a doplňky, které by Vás samy o sobě nikdy nenapadly dát dohromady, ale přitom jsou spolu naprosto dokonalé, omámila mě sladká vůně domácích vaflí. Pozorovala jsem malou slečnu, jak si jednu spokojeně bere do rukou a chystá se do ní zakousnout.
 
Já jsem si dala cappuccino. Mají výbornou výběrovou kávu z německé pražírny FIVE ELEPHANT. Pozorovala jsem páru, jak si poletuje nad mým nápojem, spokojeně vnímala kávovou vůni a zahleděla se do množství lucerniček a svíček, které dodávaly romantickou atmosféru.
 
Coco Van umí přijet téměř kamkoliv a přiveze s sebou krásnou atmosféru. Vyzdobí svou pojízdnou kavárnu i malé okolí kolem. Zvlášť v létě musí být v jejich prostředí posezení s květinovou limonádou opravdu uklidňující.
 
 
Osobně doufám, že je brzy někde znovu potkám… Anebo budu mít příležitost je požádat, aby mi přijeli dělat někam společnost? (Kéž by…)
 
 
P.S.

 

Vernisáž byla opravdu kouzelná. Léna vytvořila intimní atmosféru, přestože se celé akce zúčastnilo tolik lidí. Její obrazy byly hluboké a věřím, že se dotkly nejniternějších částí každého člověka. 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: