CoffeeHub

Byl krásný slunečný den, kdy počasí naznačovalo, že se chystá jaro a já se vydala na procházku po boku mého přítele. Šli jsme doslova za nosem, až jsme se postupně začali blížit k Nuselským schodům. V tu chvíli bylo jasné, kde nakonec skončíme – v CoffeeHubu.Na začátek bych se Vám asi měla přiznat, že jsem tam tehdy zavítala úplně poprvé. Sice zdatně sleduji sociální sítě, a tak jsem věděla, že toto kávové království existuje, ale nevěděla jsem jak je velké. Je totiž obrovské a miniaturní zároveň. Že to zní bláznivě? Hned Vám to vysvětlím…

Když se objevíte před proskleným vchodem, na kterém si můžete přečíst nabídku káv a nápojů a třeba také, že sem můžete vzít i svého čtyřnohého miláčka, hned si všimněte, že kavárna je vlastně kavárnička a je útulně malinká. Působí navíc opravdu uklidňujícím dojmem, protože je celá laděná do světlých tónů. Naprosti baru, za kterým ten den stála usměvavá a milá baristka, je křeslo se stolkem, u kterého si můžete vychutnat kávu „tady“. Další variantou je sezení před skříní s nabídkou káv, čokolád a všemožných hrnečků (třeba s motivem Star Wars).

Dokážu si představit, že si sem zajdu na jedno hřejivé latté a ve společnosti slečny baristky mi bude chutnat ještě víc.

My jsme si ale daly kávu s sebou. Mohli jsme si vybrat ze dvou variant, které byly ten den na mlýnku. Podle vašich chutí Vám samozřejmě rádi poradí.

Já jsem si dala cappuccino. Pokud si dobře pamatuji tak ze Salvadoru – ano, je to ostuda, že moje paměť se zase vyznamenala a nejsem si jistá… ale hlavní je, že bylo opravdu moc dobré a já věřím tomu, že takhle dobře v CoffeeHubu připraví úplně každou kávu.

Paradoxně jsem ale litovala, že jsem si nakonec jako můj společník nedala americano. Chuť kávy nebyla totiž nijak ovlivněna mlékem a mnohem intenzivněji vyšla najevo. Připadala mi taková svěží a ovocná. K procházce v tak krásný den se skvěle hodila.

A proč, že jsem použila i slovo obrovské? Inu, CoffeeHub je totiž zároveň showroom s pomůckami na přípravu kávy. Když jsem čekala na svůj kelímek plný štěstí, nenápadně jsem nahlédla do temné místnosti, která byla dvakrát tak velká a plná kávovarů, mlýnků a všemožného kávového příslušenství – přídavné jméno „obrovský“ jsem tedy použila především kvůli množství produktů.

Takže podtrženo sečteno, až si ke svému aeropressu a V60 budu chtít přikoupit ještě Chemex, vím, kde si ho objednat (můžete i přes internet) a hlavně vím o dalším skvělém a osobitém místě s výbornou kávou.

Znáte CoffeeHub? Jestli ne, tak byste co nejdříve měli vyrazit a vyzkoušet ho!

P.S.

To, že je kavárnička malinká neznamená, že nemají každý den něco sladkého k zakousnutí. My jsme jen těžce odolávali lineckým srdíčkům…

glyph-logo_May2016

Bělehradská 34, Praha, Česká Republika

Jedna odpověď na “CoffeeHub”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: