Café Jedna – bohužel ukončilo provoz :(

Chcete důkaz, že káva je doopravdy umění? Tak navštivte kavárnu ve Veletržním paláci a budete mít jasno. Proč by jinak byla právě v budově Národní galerie? 

 

Vzdušný, rozlehlý prostor, který je plný světla linoucího se skrze prosklenou zeď naproti dlouhému barovému pultu. Zdi a sloupy jsou potapetované obrovskými kyticemi a květinami, které rozhodně nevypadají jako ty na starých ubrusech prababiček. Stoly, židle, křesla, barové židle, barové stolky, co vypadají naprosto stejně a přesto jsou v malém detailu odlišné. Příjemná hudba lehce do alternativna doplněná šumem lidských hlasů mladých, malých i starých umělců či obdivovatelů umění anebo zkrátka těch, co dostali chuť na výbornou kávu. Každý si může vybrat hned ze dvou pražíren – Mamacoffee na espresso a Original Coffee na alternativy.
 
Když potom sedíte na jednom z křesel, z vašeho hrnku s filtrovanou kávou se line omamná a aromatická vůně, tak se necháváte inspirovat místním prostředím a možná Vás napadne, že byste snad také něco vytvořili. Usrknete si pak ze svého hrnku, ucítíte jemnou chuť s příjemnou ovocnou pikantností na konci a slečna, co si za obrazovkou notebooku zpívá se sluchátky a pohybuje se v rytmu tanečních kreací, Vám vykouzlí úsměv na tváři.
 
Večer se sem tam ozve cinknutí sklenic s vínem anebo pulitrů s pivem a dlouhé konverzace před začátkem anebo po začátku nějaké kulturní události, kterých je samozřejmě Národní galerie plná. 
 
Během inspirativního dne stráveného v patrech nad Vámi obdivováním obrazů a objektů Vám může pěkně vyhládnout, a tak můžete načerpat energii jedním z jejich hlavních jídel. Jsou inspirována vůní blízkého východu, a tak si můžete vychutnat skvělý hummus anebo denní nabídku polévek. No a k pivu se určitě hodí 100% hovězí párečky. A pokud bude zapotřebí rychlého přísunu cukru, vyberte si jeden ze slaďoučkých dezertů. Já bych se přikláněla k mrkvovému dortu… (jak jinak!)
 
Pokud by pak bylo za potřebí pořádného osvěžení na zahnání žízně, dejte si domácí limonádu a určitě bude po chvíli ta tam.
 
Dokážu si představit krásně ztrávené dopoledne nad jednou z mých oblíbených knih a šálkem jejich cappuccina po boku. Tenhle pár by byl tím nejlepším relaxem, jaký mě napadá. Jemná chuť mléčné kávy s poutavými řádky… nádhera!
 
 
A co Vy? Chodíte do galerie? Anebo do galerijní kavárny?
 
P.S.

 

A nezapomeňte se podívat na jejich FB stránky, protože jsou plné zajímavých akcí, které můžete v Café Jedna navštívit.
 
 
 
Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, 170 00 Praha 7, Česko
Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, 170 00 Praha 7, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: