Café Bike

Kafe na kole? Které přijede až za Vámi na ty nejzajímavější venkovní akce a místa? Zní to báječně, ovšem co by bylo ještě báječnější? Já si myslím, že třeba to, kdyby se dalo jít na jejich kávu i do příjemné malé kavárny. No a že neuhodnete, co za novou kavárnu najdete ve Vršovicích? Ano, Café Bike.

 
V kavárně jsem se objevila vlastně náhodou, když jsem se procházela mou oblíbenou částí Prahy. Paradoxně jsem svá gymplovská léta strávila v tomto okolí, které tak překypuje úžasnými podniky – třeba celá ulice Krymská, Café Jen, Krafárna, Café a gramofon, Brooklyn Café and Wine…, ale objevila jsem je až nyní. No a do této rodinky perfektních zašíváren přibyla jedna nová.
 
Už z dálky jsem si všimla malého dřevěného stolku s židličkami před výlohou čehosi, co se tvářilo jako kavárna. Když jsem přistoupila blíž s nadšením jsem zjistila, že to doopravdy je kavárna. Na tom malém stolku venku se na mě usmívala wafle. Okamžitě jsem si představila, jak tu sedím, popíjím kávu, ukusuji tu sladkou dobrotu a kolem mě poslouchám klidný šum stromů nade mnou a života ve městě kolem. 
 
 
Vstoupila jsem dovnitř a přivítal mě malý barový pult, pár stolků po straně a u okna a velká tabule s nabídkou jídla a pití. Brzy jsem zjistila, proč se před vchodem na stolku slunila ta wafle. Kavárna je spojením lahodné kávy a nepřeberného množství waflí. Můžete si dát s karamelem, s čokoládou, s banánem, s jahodami… No téměř cokoliv, na co si vzpomenete, Vám na wafle dají. Nevydržela jsem to a jednu ochutnala. Byla jemná, nadýchaná a opravdu poctivá (ještě, že jsem na ni nebyla sama). 
 
 
Dostaňme se ale konečně ke kávě. Byl horký den, a tak jsem skončila u ledové kávy, konkrétně ledového café latté. Bylo to příjemné osvěžení dodávající energii na “boj” s obrovitánskou waflí, která se povalovala na talířku přede mnou.
 
 
U druhé kávy, kterou jsme si objednali – ledové americano, jsme se dali do řeči s baristou. Stručně nám popovídal o historii kávy, které jezdí na kole, kam zrovna potřebuje, až se dostal i na historii samotné kavárny. K našemu překvapení nám bylo řečeno, že je otevřena teprve první týden (teď už to bude mnohem déle, navštívila jsem ji poprvé už před nějakou dobou). Potěšilo mě nadšení baristy a upřímný zápal do jeho práce. Káva od někoho, kdo ji připravuje s láskou, je hned ještě lepší.
 
 
V kavárně jsem také ochutnala levandulovou limonádu. “Chutná Vám?” Zeptal se mě barista z poza baru. “Je výborná.” Usmála jsem se. Pak jsem se dozvěděla, že limonády, které si v kavárně můžete dát jsou z domácích sirupů, které vyrábí kamarád baristů z Café Bike podle starých receptů jeho babičky. Poslechla jsem si do jakých netradičních příchutí se ještě hodlá pustit a s chutí limonády v ústech jsem musela uznat, že babička věděla, co je dobré.
 
 
Z kavárny jsem odcházela nabitá dobrou náladou a potěšená, že je ve Vršovicích další místo plné odhodlaných nadšenců. 
 
Pokud máte tedy chuť na kávu a něco sladkého, rozhodně tuhle kavárnu navštivte! 
 
P.S.
Co takhle přijet do kavárny na kole? 
 

 

Ruská 460/18, 101 00 Praha 10-Vršovice, Česko
Ruská 460/18, 101 00 Praha 10-Vršovice, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: