Brooklyn Coffee and Wine – In Memoriam

Vršovice mají novou kavárnu! Navštívíte ji se mnou? No fajn, tak pojďme.

 
Představte si, že se procházíme prosluněným parkem na Čechově Náměstí, přejdeme ulici na chodník po levé straně a mineme to fantastické knihkupectví, na které se nemohu koukat déle než pár vteřin, jinak si v něm něco koupím. Pokračujeme nahoru do kopce a po chvíli uvidíme, jak se na nás z dálky někdo usmívá a po chvíli nás pozve do jejich nové kavárny.
 
No a protože jsme oba přeci milovníky kávy, neváháme ani vteřinku a než se vzpamatujeme, stojíme v prostoru, který je celý laděný do bílé a má černé doplňky. Díváme se na tabuli s nabídkou a posloucháme, co všechno si můžeme dát. “Dnes máme sangrii, 1 plus 1 zdarma.” 
 
 
Nakonec se posadíme u stolku vedle schodů, které vedou do útulného patra se sezením a hromadou polštářů, které vybízí k tomu, aby se na ně člověk posadil. Musí to být krásná zašívárna, když se potřebujete učit, pracovat anebo prostě na chvíli vypnout (třeba s knihou z Vršovického knihkupectví).
 
Po chvíli nám milý kluk přinese naše sangrie a já, protože jsem velmi šikovná, ji okamžitě trochu vyliju. Začnu nenápadně utírat červené místo na zářivě bílém stolu a cítím se neuvěřitelně trapně (Vy možná také). S úsměvem je za mě stůl okamžitě uklizen se slovy: “Že to se přeci stává.” A mě se trošku uleví.
 
 
Po chvíli nám přinesou malé cheesecaky, kterým jsme nezvládli odolat u baru. Dáme si klasický s borůvkami a druhý s arašídovým máslem. Vy si samozřejmě vyberete ten, který se Vám líbí víc.
 
 
Když si užíváme milé prostředí a obdivujeme jeho prostornost a světelnost, donesou nám první kávu. Latté. Svou jemností se do tohoto místa dokonale hodí. A hodí se i svým vzhledem. 
 
Když nám pak donesou ještě cappucino, budeme nadmíru spokojeni a na chvíli snad zapomeneme na starosti okolního světa.
 
 
“Tady je tapas, na ochutnání. Je to farmářský sýr a chorizo.” Objeví se nám z ničeho nic na stole pár kousků bagetky a na nich sýry a chorizo. “Není to milé?” Zeptala bych se Vás s úsměvem. Souhlasili byste?
 
Je dost možné, že poté, co bychom všechno snědli a vypili, pořád by se nám nechtělo pryč. Kavárna je prostě originál. Připomíná skandinávskou architekturu a design. Vše je tu ze dřeva a jak již bylo zmíněno obarvené na bílo. Všude se povalují polštáře a kam se podíváte, tam objevíte nějaký originální detail. Ale zůstat navždy bychom stejně nemohli… To ovšem neznamená, že se nemůžeme vydat na návštěvu znovu!
 
Líbila by se Vám náš kávoprocházka?
 
P.S.
Kavárna není pouze kavárnou, ale také vinárnou. Takže brzy možná na viděnou nad sklenkou vína!
 
 

 

Holandská 1052/52, Vršovice, 101 00 Praha-Praha 10, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: