Assisi – Itálie

Ráda bych se s Vámi podělila o cestovatelsko-kávově-gurmánský zážitek. Itálie je krásná sama o sobě a v létě se mnozí vydávají především na její mnohá pobřeží. Proč se ale jednou v horkých letních měsících nevydat do města mimo pláže? Jedno z takových měst je právě Assisi, rodiště snad všemi známého Františka z Assisi. 

 

Ať se procházíte kamkoliv po tomto kopcovitém městečku, stěží najdete místo, které by nebylo malebné. Malé uličky, které nejsou přeplněné lidmi a úzké průchody mezi domy jsou skvělým místem, kam se schovat před letním sluncem. Když pak procházíte tichými uličkami okolo oběda, kolem Vás se line klasická vůně italských jídel z oken, ze kterých vylétávají záclony a sem tam něčí smích. Snad na každém okně, schodišti anebo balkónku jsou květináče s pestrobarevnými květinami. Svět tam je tichý, klidný a nikdo nikam nespěchá (což platí i o kavárnách, ale k tomu se ještě dostanu…).
 
 
Po kamenných cestách, které se lesknou v paprscích denního světla se můžete nechat bezmyšlenkovitě vést a stejně vždy dorazíte na nějaké krásné místo. Nás cesty zavedly na malé náměstí, kde se zrovna konalo historické představení šermířů. V rohu byla malá kavárna, ve které jsme se rozhodli si odpočinout od horka. 
 
 
Itálie je ideálním místem pro ty,kteří se potřebují naučit trpělivosti a hlavně odpočinku. Lidé, co tady žijí se totiž vůbec nemusí učit, jak si užívat života, nespěchat a usmívat se. Pro mnohé z velkoměsta to může být opravdový šok. Mě se to ale líbilo, čekání s sebou totiž přináší i atmosféru sladkého nicnedělání. Člověk si hned začne všímat i malých detailů kolem sebe a je rád, že je. 
 
Tu pěknou chvíli, kterou jsme strávili pod slunečníky, jsme ochutnali nespočet věcí. Nejprve jsme ale samozřejmě objednali kávu. Rozhodla jsem se, že ochutnám něco, co neznám, a tak jsem si z lísku, který obsahoval asi 20 variant kávy, vybrala caffé shakerato. A co to je? Je to espresso protřepané v shakeru s ledem a sladkým sirupem. V našem případě bylo podávané ve vysoké sklenici ozdobené čokoládou. Jako letní osvěžení je to opravdu výborná volba. No a já, jakožto kávový zvědavec jsem byla nadšena, že jsem objevila  (pro mě) nový druh kávového nápoje.
 
 
Zakončit jsme naše “dolce far niente” nemohli ničím jiným, než aperolem. Takže “Na Assisi!”
 
Byl jste někdo v tomhle rozkvetlém a kamenném městečku také?
 
P.S.

 

Není nic kouzelnějšího, než sedět na kávě a dívat se, jak si františkánský mnich za chůze čte ze staré knihy. No a kdo ví, třeba má namířeno také na kávu?
 
 
06081 Assisi, Perudžia, Itálie

0 odpovědí na “Assisi – Itálie”

  1. V Itálii jsem byla, ale v přímořském letovisku a v Římě 🙂 městečko na fotkách mi ale hned říká, že jde o Itálii, působí útulně. Akorát ten Aperol moc nemusím, přijde mi docela hořký 😀

    Lady Lenna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: