Café Bistro Patina House – Mníšek pod Brdy

Dnes mám pro Vás opravdovou lahůdku, a to nejen v “jídelním” smyslu, ale i v uměleckém a požitkářském smyslu. Uznávám, že tento článek bude možná více atraktivní pro ženy, ale věřím, že muži si zde taky najdou své. Tak pojďme se do toho pustit.

 

V malém městečku kousek za Prahou nesoucím jméno Mníšek pod Brdy se nachází malá kavárna, bistro, obchod a vinárna pod názvem Café Bistro Patina House. Už z dálky láká venkovní sezení a krásná výloha plná originálního oblečení dovezeného od majitelky tohoto místečka přímo z Itálie. Ano, tušíte správně, tato kavárna je zároveň butik s oblečením. Nápisy s nabídkou italské kávy, prosecca, vína, malého jídla či míchaných nápojů září na černých tabulích tak, že se Vám sbíhají sliny, ačkoliv jste ty dobroty ještě ani neviděli.
 
Vraťme se ale nyní na chvíli k oblečení. Kousky, které zde můžou dámy “ulovit” jsou skutečnými originály. Stejný kus najdete v nabídce málokdy a když už ano, v minimálním množství. Kolekce bývají šmrncovní s nádechem italské elegance a vzdušnosti, která je v teplých končinách poměrně nutná. Samotná majitelka Vás pak s úsměvem mnohokrát přivítá v tomto stylu oblečení a celé místo tím rázem ihned oživne a dodává mu to “něco navíc”. 
 
A co znamená ve jméně “Patina”? Patina je styl úpravy dřevěného nábytku. Dodává mu to zestárlý dojem, většinou v pastelových barvách. Něco mezi italským a francouzským venkovem. Zkrátka ideální design pro malou kavárnu. Barvy na patinování si zde samozřejmě můžete také pořídit.
 
Ale dostaňme se nyní k něčemu na zub. Každý den si můžete dát něco sladkého – od buchet, cupcaků, koláčů, dortíků, sušenek až po slaně tyčinky anebo opravdu kvalitní a lahodné čokolády. Když jsem byla na tomto místě poprvé, v nabídce byly naprosto hříšně dokonalé čokoládové cupcaky s jahodami. Byly tak neskutečně lahodné, že jsme si jich nechali pár zabalit do Prahy. 
 
 
Jednou například na barovém pultu ležely krásné malé svatební koláčky. No, a nedejte si! Dala jsem si oříškový a když Vám řeknu, že byl výtečný, přestože nemám ráda oříškové náplně, už to něco znamená.
 
 
A prosecco? Nechávají si ho dovážet z pražské Prosekárny, což je další z mých milovaných podniků s kvalitními italskými šumivými víny. Ať už si ho dáte na zahrádce a budete se při tom dívat na starý kostel anebo uvnitř a budete obdivovat originální výzdobu, věřte mi, že Vám bude vždy chutnat. Pro pány bude obvzlášť záchranou, pokud na místo dorazí s partnerkou a ta jim zmizí v zadní části kavárny s oblečením.
 
 
Kávu mají italskou, což se k duchu celé kavárny ideálně hodí. Mým favoritem je cappuccino, které je dokonalé zvlášť v podzimních měsících, kdy ještě stále svítí slunce, ale vítr už nám dává najevo, že “zima se blíží”. Avšak v letních teplých dnech stojí za to si dát kávu ledovou.
 
 
Vzhledem k tomu, že Patina House ja také bistro, může Vám posloužit jako lehká varianta oběda či věčeře. Mým největším favoritem je zapečená tortilla se sýrem a šunkou. Můžete si ale dát i palačinky, a to jak na slano, tak na sladko. Lehké jídlo v takto inspirativním prostředí je v kombinaci s kávou a proseccem něčím neuvěřitelně osvěžujícím. Doporučuji někdy vyzkoušet.
 
 
A pro ty, kteří nemohou nebo nemají v oblibě alkohol, tu mají perfektmí řešení – nealkoholický aperol spritz. Je z nealkoholické verze aperolu a v parnech je možná moudřejší volbou než aperol alkoholický.
 
Apokud zavítáte do Mníšku v zimním období, můžete si v Patině dát jeden z mnoha organických čajů Numi. Mým favoritem je rozhodně ten z růží. Provoní celou místnost… Je to takové instantní léto v sáčku.
 
 
Patina House je zkrátka místem plným energie a pozitivního naladění, které rozhodně stojí za to navštívit.
 
 
P.S.
A aby toho nebylo málo, můžete si zde zarezervovat apartmán a strávit zde třeba příjemný víkend provoněný kávou, sladkostmi a okořeněný bublinkami z prosecca. A jako bonus se domů můžete vrátit s novým šatníkem.

náměstí F. X. Svobody 31, 252 10 Mníšek pod Brdy, Česko

náměstí F. X. Svobody 31, 252 10 Mníšek pod Brdy, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: