Dunakafe

Už dlouhou dobu jezdím tramvají kolem kavárny na Kubánském náměstí. Vždy si říkám, že už tam konečně musím zajít a prozkoumat ji, jestli mi přiroste k srdci. Avšak jednoho dne jsem si řekla, že je ten správný čas a já “du na kafe”! 

Když vystoupáte po pár schodech kolem levandulí směrem ke slunečníkům, objeví se před Vámi vchod do milé a moderní kavárny. Krásné kovové židle doplňují dřevěné stoly a modré polštářky, aby se každému u kávy sedělo ještě pohodlněji. Vzadu u barového pultu můžete obdivovat koláče a dorty. Sortiment je každý den trošku jiný a věřte mi, že jen z pohledu se Vám budou sbíhat sliny.
 
Můžete si ale dát i něco slaného. Ať už snídani nebo lehký oběd – co třeba špenátovou polévku? Já ji ochutnala a byla výborná.
 
 
Ale přesuňme se už konečně k tomu nejdůležitějšímu – ke kávě. Když jsem dlouze přemýšlela nad tím, co si dát, barista se mě zeptal: “Znáte espresso tonic?” Jistě, že znám a dokonce ho zbožňuji! Napadlo mě a hbitě jsem přikývla se slovy: “Ano, tak já si ho asi dám.” Dostala jsem ho v krásné sklenici a v kontrastu s výhledem na rostliny na terase vypadal jak umělecké dílo. 
 
 
Protože jsem v kavárně nebyla sama, na stole se nám objevilo ještě americano na ledu, které bylo příjemným osvěžením v horkém dni. 
 
 
A protože ten horký den byl opravdu HORKÝ, tak by se jeden neobešel bez limonády, no nemám pravdu? A ve zdejší kavárně mě překvapili naprosto geniální “vychytávkou”. S ledem, který chladil limonádu, byly zamražené kuličky rybízu. V kombinaci se zbytkem ovocného osvěžení to bylo prostě lahodné. Vřele doporučuji.
 
 
Jelikož jsem zvědavka, co by nejraději hned na první návštěvě ochutnala všechno, co se dá, tak jsem to nevydržela a objednala si ještě jedno capuccino. Mělo příjemně výrazně kávovou chuť a dokážu si ho představit jako skvělého společníka k jednomu z oných koláčů, o kterých jsem se již zmiňovala.
 
 
A pozor, to ještě není všechno! Mají zmrzliny! Ovšem ne ledajaké, jsou opravdu poctivé a bez přidaných “nesmyslů”. Samozřejmě, že jsem ochutnala. Výběr byl těžký… Pistácie? Čokoláda? Mango? Anebo jogurtová s kulturou? No, nakonec zvítězil 95% sorbet – ostružina. Tuhle zmrzlinu si můžete dát naprosto bez výčitků, protože v ní opravdu není nic špatného. Zkrátka Mňam!
 
 
Tak až budete na farmářských trzích a nebudete chtít také moc dobrou kávu z Pražírny “na stojáka”, ale budete si chtít posedět v příjemném prostředí, víte, kam jít.
 
P.S.
Když jsem si kavárnu pořádně prohlížela, zjistila jsem, že mají lednici s docela širokým výběrem vín. Takže pokud hledáte místo, kam na Kubánském náměstí na skleničku, myslím, že máte jasno.
Kubánské nám. 11, 100 00 Praha 10-Vršovice-Praha 10, Česko
Kubánské nám. 11, 100 00 Praha 10-Vršovice-Praha 10, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: