Roamers Coffee & Booze – Berlin

Druhý den našeho výletu jsme se rozhodly posnídat někde venku. Měly jsme i předem rozhodnuté kde, takže jediné, co jsme musely, bylo najít si spoj a dopravit se k Roamers.

Příchod ke kavárně na mě vážně zapůsobil, protože jsem měla pocit, že oproti okolí září všemi barvami a pozitivním naladěním. Venku seděli lidé a pochutávali si na avokádových chlebíčcích, vajíčkách, granole, dortících a samozřejmě kávě. Kolem nich pobíhala milá slečna a přijímala objednávky. Nakoukly jsme dovnitř a přivítala nás zavěšená světýlka, nespočet rostlin a květinek, a rozmanité doplňky. Vše bylo zařízené ze dřeva, inspirované Kalifornií a venkovem. Jednoho by napadlo, že je to celé jeden velký nepořádek, ale dohromady tvoří všechny ty malé i velké detaily příjemné a originální místo.

S čím je ale bohužel potřeba počítat je, že si na místo počkáte. Roamers totiž nepřijímají rezervace a jsou zvláště v sobotu ráno beznadějně plní. Ta lepší část toho je, že si slečna napíše Vaše jméno, počítá s Vámi a řekne Vám dobu, kterou budete čekat. A není to také nic tak hrozného (pokud někam vyloženě nespěcháte). My jsme čekaly necelých dvacet minut.

Čekání ale stálo za to. Posadili nás k většímu stolu pro čtyči a k nám přidali ještě starší pár. Paní s pánem vypadli, jako by vypadli z Ameriky 60. let éry hippies. Přinesli nám lístky a nastal problém – vůbec jsem se nemohla rozhodnout, co si dát. Chtěla jsem všechno.

Po dlouhém a opravdu složitém vybírání jsem se rozhodla pro chléb s čerstvým kozím sýrem, fíky, medem a pečenými ořechy. Bylo to dokonalý. A bylo toho hrozně moc.

Kamarádka si dala avokádový chlebíček se sezamem, který jsem od ní také ochutnala. Tak perfektně zralé avokádo je skvělým začátkem dne.

Co musím rozhodně zmínit je způsob, kterým zdobí v Roamers své gurmánské výtvory. Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někomu přinesly tak ozdobený mrkvový dort s takovým množstvím bylinek a květinek. Tady se zkrátka jí i očima.

Ochutnala jsem také levandulovou limonádu, která byla evidentně domácí a po levandulích voněla už z dálky.

Jejich novou specialitou byl domácí chai tea. Směs tohoto čaje si míchají sami a přinesou vám ho (opět) nádherně ozdobený. A vychucený ho mají na jedničku. Malé plus pro ty, co si hlídají svou váhu, je, že není slazený.

Káva byla jemná a v krásném hrnku. Byla to taková procházka po jemné louce, kterou byste čekali poblíž takového místa, jako je Roamers.

Letmo jsem nahlédla na talíře, vlastně táci, na kterých měl starší pár sedící vedle nás vejce, zeleninu, fazole a domácí párek. Vzhledem k jejich spokojenému pohledu jsem si byla jistá, že je to moc dobré.

Byla to nejlepší snídaně, jakou jsem za posledních pár týdnů měla. Určitě to souvisí i s příjemnou a uvolněnou atmosférou, která v tomhle malém podniku panuje. Takže co si z toho odnáším? Na některé věci se vyplatí si počkat. Tak, tím končím své „moudré okénko“ a vřele Vám doporučuji Roamers navštívit.

P.S.

A mají i skvělé drinky! Škoda, že jsem žádný neochutnala…

Pannierstraße 64, 12042 Berlin, Germany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: