My Little Melbourne – Budapešť

Před rokem jsem byla na kávovém výletě v Budapěsti (možná si pamatujete pár článků). S hrůzou jsem ale zjistila, že jsem navštívila dvě kavárny, o kterých jsem nenapsala! No, tak to budu muset postupně napravit… Začnu kavárnou, do které jsem se musela podívat už jen kvůli názvu „My Little Melbourne“. V té době jsem totiž právě v tomto australském městě měla svou nejlepší kamarádku a já měla pocit, že se ty kilometry mezi námi v kavárně třeba alespoň trochu zkrátí… (No, nezkrátily… :D)Pamatuji si, že když jsem do kavárny vstoupila, ocitla jsem se v naprosto odlišné atmosféře, než v ostatních budapešťských kavárnách. Byl to alternativně-umělecko-svobodně-příjemný nepořádek. Na barovém pultu bylo nespočet druhů sušenek, sendvičů, nabídka kávy, ovoce a pečiva. Před ním byly vyskládané krabice s Fritz-kolou a Fritz limonádami, které pak byly i na levé straně pod schody. Všude byly nějaké detaily odkazující na Austrálii (ať už značka s klokany či koalami nebo šipka s nápisem „beach“) a já měla pocit, že je to nejzabydlenější místo, které jsem kdy viděla.

DSC_0693

DSC_0692

Pokud se chcete posadit, v létě můžete na předzahrádce, anebo po schodech polepených fotografiemi, nápisy, pohledy a vším možným, čemuž kralují plážové žabky s australskou vlajkou. Sezení nahoře je příjemné a škvírkou vidíte dolů na barový pult.

DSC_0695

Espresso macchiato bylo silné a poměrně ostré, což sice úplně není typ kávy, který mám v oblibě nejvíc, ale i přes to musím konstatovat, že bylo moc dobré.

DSC_0706

Dala jsem si jejich Cold Brew, abych doplnila energii na další procházky. Bylo osvěžující a opravdu hodně silné. Cítila jsem v něm kakaový nádech. Ale hlavně mělo naprosto skvělou lahvičku!

DSC_0714

Když jsem tak seděla v horní části kavárny, jendím okem jsem se dívala z okna skrz kolo na venkovní sezení a spokojené kávomily s šálky v ruce (bylo jaro a teplo, a tak venkovní sezení už fungovalo) a druhým jsem si všímala lidí uvnitř.

Bylo to tam opravdu příjemné… A hlavně, kdo by si nezamiloval kavárnu, kde si můžete pořídit plátěnou tašku s nápisem: BUT FIRST COFFEE?

DSC_0702

DSC_0718

A pozor, kavárna je rozdělena na dvě části – tu, ve které jsem byla a chvíli poseděla, kde Vám připraví veškeré nápoje z espressa, a pak brew bar, kde Vám připraví kávové alternativy. Už jsem byla tak překofeinovaná (pamatuji si, že to ten den byla má čtvrtá kavárna), že jsem už ani neměla chuť si něco z brew baru dát (a to je co říct!). No a co to znamená? Že se tam musím vypravit znovu!

Jinak brew bar uvnitř vypadá úplně odlišně. Celkový design interiéru a doplňky jsou „čistší“ a prostor působí uspořádaně. Nemyslete si ale, že to nepůsobí originálně – mě osobně se líbilo využití šálků a doplňkům na přípravu kávy jako dekorací.

DSC_0721.jpg

Byli jste anebo znáte My Little Melbourne?

 

P.S.

Víte, co jsem si ale v brew baru koupila? Batoh, který nosím na přednášky dodnes.

Budapest, Madách Imre út 3, 1075 Maďarsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: