Liebster Award

Jednoho večera, když jsem byla už pořádně ospalá a v hloubi duše si přála nějakou pořádnou kávu na “nakopnutí”, se mi u ikonky facebooku na mobilu objevila červená jednička. Unavenýma očima jsem zaostřila na krátký text od mé kamarádky a navíc autorky skvělého blogu, který rozhodně stojí za to si pročíst – Under One Sky. Nominovala mě do Liebster Award. A co, že to je? V podstatě jde o to, že Vás autor nominuje spolu s dalšími 10 blogy, vymyslí 11 otázek, na které odpovíte a zároveň stejně jako on o sobě řeknete 11 náhodných informací. Poté vymyslíte otázky a nominujete ostatní Vy. Je to skvělý způsob, jak svým oblíbeným blogerům říct: “Jsi skvělý/á!”.

Upřímně jsem nikdy neměla takové “akce” ráda, ale je pravda, že je to skvělý způsob, jak svým čtenářům ukázat krásné blogy a sebe více představit. Navíc není povinností se zúčastnit, což dodává jakýsi pocit svobody.

Beru si tedy k ruce čerstvou filtrovanou kávu a můžeme se do toho pustit…

Co vás v životě nejvíce motivuje?

Záleží asi na tom, v jaké oblasti… Pokud bych měla odpovědět opravdu úplně, nejspíš by to byla několikastránková úvahová esej. Vezmu to tedy ve vztahu ke Kávomilníku, kde je to naprosto jednoznačné. V první řadě jsou to nové a originální kavárny s výběrovou kávou, do kterých člověk jen vstoupí a hned má chuť o nich napsat. Když si pak srkne skvělé kávy, jen se to prohloubí. Pak jsou to lidé, kteří se v prostředí kaváren a kávy pohybují, jsou to většinou kreativci plní života, ze kterých elán přímo tryská, a tak pár kapek vždy spadne i na Vás. No a pak jsou to kladné odezvy, ať už od přátel nebo ne, milý komentář nebo slovo mi vždy dodá sílu dál psát.

Za co jste vděční?

Za to, že mám zázemí, které mi vždy dovolí si dělat věci po svém a nenutí mě do něčeho, co “nejsem já”. I kdybych udělala tu největší hloupost, vím, že mě podpoří.

Co byste řekli svému mladšímu já?

“Proboha nenos tu patku a dej si vlasy z čela!” 😀

Čeho se nejvíce v budoucnosti obáváte?

Že na světě dojde čokoláda a káva! Ne, vážně. Bojím se asi hodně věcí, ale ze všeho nejvíc, že ztratím své blízké.

S kým a proč byste odjeli do své vysněné země (na vysněné místo)?

Asi nemám vysněné místo, protože vybrat jedno je nemožné. Rozhodně bych ale znovu chtěla na sever do Švédska, Norska a Finska, potom do Skotska, do filmových studií Warner Bros, kde se natáčel Harry Potter, na Nový Zéland, na Cubu a na Aljašku…

Čeho byste se chtěli zbavit?

Upřímně mě nenapadá čeho… Možná nekvalitní kávy? Těch pěti tašek s vyřazeným oblečením, které jsem ještě pořád neodnesla z šatny? Asi toho bude víc.

Na jaké zvíře, byste nikdy v životě nesáhli a proč?

Na slimáka. No protože je to slimák!

Jaký film nebo kniha by se přiblížila vašemu životu?

Nevím, jestli jsem tuhle otázku správně pochopila… Pokud je to myšleno tak, že ta kniha je mému životu podobná, tak upřímně vůbec nemám ponětí… (Možná ty dvě sbírky, co jsem napsala?)

Od koho nebo kde jste se nejvíce naučili?

Hmmm… To je těžké… Ale ve škole to nebylo.

Jakou vaši vlastnost milujete?

Tvrdohlavost – zároveň ji ale i nesnáším, umí pomoct, ale někdy je i na obtíž.

Komu a za co byste chtěli poděkovat?

Všem, kteří jsou se mnou a jsou pro mě důležití, zkrátka za to že jsou.

Uff! A je to… Teď ještě 11 nahodilých informací o mě:

1. Kávu jsem ještě před třemi lety vůbec nepila!

2. Ačkoliv miluji filtrované kávy, skoro vždy si dávám cappuccino nebo latté, protože zkrátka neodolám pohledu na latté art.

3. Sama jsem se od svých 11 let pokoušela psát, chodila na hodiny tvůrčího psaní, napsala dvě “básnické sbírky” (třetí se chystá) a jednu “knihu pro děti” (ALE VÁŽNĚ SE NEPOVAŽUJI ZA SPISOVATELE!).

4. Miluji poslouchat soundtracky k filmům.

5. Nesnáším chipsy všeho druhu (a to ne proto, že jsou “nezdravé”, zkrátka mi nechutnají).

6. Celkem 50 krát jsem se pokoušela upéct domácí makronky – povedly se mi jen třikrát.

7. Jako malá jsem plánovala v noci potají v nejvyšším patře našeho domu pustit všechny kohoutky, aby jsem ho zatopila a ze schodů měla tobogán. Vždycky jsem ale usnula dřív, než rodiče…

8. Studuji psychologii, na kterou jsem se napoprvé nedostala, ale o to jsem na škole šťastnější.

9. Když nemůžu usnout, spolehlivě zabírá, když si na youtube pustím zvuk, jak se napouští vana. (Nedělám si legraci…)

10. Miluji kočky, ale mám alergii… Přesto si chci alespoň tři pořídit!

11. Jsem závislá na dýních! Miluji je na všechny způsoby.

Chápu, že mnoho autorů se nerado zapojuje do takových “výzev”, nebo o sobě moc nechce psát, anebo se do konceptu jejich blogu zkrátka takové články vůbec nehodí. Proto naprosto chápu, že na mou nominaci nebudou reagovat, avšak dovoluji si je zmínit, protože si myslím, že stojí za to Vám je představit:

Gingernika  – Články ze života, o cestování, sem tam nějaký zdravý recept anebo zajímavý názor. Rozhodně se podívejte na Verčiny rozmanité články.

Nikomu to neříkej – Tajnůstkářky články (a obrázky) mám moc ráda, jsou tvořivé a inspirativní se spoustou krásných myšlenek. Vždy když se podívám na její blog nebo instagram, začnu mít potřebu něco vytvořit nebo nakreslit.

Kafe Story – Milý a voňavý blog inspirovaný tímto životabudičem. Skvělé články o všem, co je originální a spojené s kávou.

Mommy Story  – Velmi inspirativní blog, ve kterém Vám Annie ve svých článcích plných myšlenek, názorů a zajímavých tipů přiblíží, jaký je život neslyšící a že se vlastně vůbec nemusí lišit od života slyšících.

Corculum Stepanka_T  – Blog plný skvělých receptů, které Vám naženou chutě jen z fotografií.

Food by Mag – Další skvělý bolog plný lahodných receptů, které stojí za to vyzkoušet.

Chilli&Chocolate – Blog, na kterém najdete spoustu inspirace spojené s aktivním životním stylem, zdravými a exotickými recepty a články o cestování. Zajímavá je především rubrika Magic People.

Dívka z venkova – Články inspirované přírodou, recepty a tradicemi z venkova. Je to příjemné čtení doplněné krásnými fotografiemi.

Jerry Writer – Tento blog si mě získal. Skvěle se na něm hledá inspirace, důvod k zamyšlení, tipy na knihy a hlavně se krásně čte. Autora obdivuji za jeho vytrvalost, myšlenky a ladné slovní obraty a moc mu fandím.

Rise and Shine – Becca má úžasné zdravé recepty! Musíte vyzkoušet alespoň jeden. A pokud by se Vám zrovna nechtělo kuchtit, přečtěte si jeden z jejích nereceptových článků. Určitě Vás podnítí k zamyšlení.

Mary’s Kitchen Love – Tak tuhle nominaci jsem si odpustit nemohla už jen proto, že byste se zkrátka měli na tento blog podívat. Miluji totiž její (respektive jejich) Šťastnou kavárnu! A obdivuji, jak si přese vše takoví lidé jdou za svým snem. No a její recepty na zdravé sladké? Fantazie!

Tak a na závěr mám pro nominované 11 otázek, na které mohou odpovědět, pokud se rozhodnou také zapojit. Vůbec jsem nevěděla, co si vymyslet, a vzhledem k tématice mého blogu, jsem si dovolila orientovat to hodně směrem ke kávě.

 1. Proč jste začal/a psát blog?
 2. Jak moc Vás zasahují negativní zpětné vazby na Váš blog (pokud nějaké jsou:) )?
 3. Jaká je Vaše nejoblíbenější kavárna?
 4. A teď podobně… káva nebo čaj?
 5. Co je lepší – čaj/káva s mlékem nebo bez?
 6. Co Vás motivuje psát stále dál?
 7. Jak často denně pijete kávu/čaj?
 8. Chodíte na farmářské trhy na Náplavce? A pokud ano je to kvůli kávě nebo jídlu?
 9. Jaké roční období máte nejraději?
 10. Existuje nějaké jídlo nebo nápoj, který byste nikdy neochutnal/a?
 11. Jak odpočíváte?

Mějte se krásně a dejte si dobrou kávu!

P.S.

A jak jste na tom Vy? Ráda si přečtu vaše odpovědi na jakoukoli z otázek v komentářích.

0 odpovědí na “Liebster Award”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: