Kavárna Kočičí Karlín

Zdravím všechny milovníky kávy! A tektokrát i milovníky těch svéhlavých stvoření, co se promenádují jak modelky ve vší eleganci nejlépe v okolí krbu (či jiného teplého místa) a ani se neobtěžují na vás udělat smutná očka, když chtějí ochutnat to, co práve jíte, ale prostě si to vezmou. I když vám zničí váš nejoblíbenější kus nábytku, nebo shodí vázu po babičce, stejně jim to nakonec musíte odpustit, protože to zkrátka jinak nejde… Ano, mluvím o kočkách. 

 Mám hned několik důvodů, proč si myslím, že kočičí kavárna je perfektní nápad a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Představte si, že sedíte na pohodlném gauči a nemůžete se rozhodnout, jakou kávu si dáte dnes. S mlékem nebo bez? Filtr nebo espresso? A co k tomu? Dortík nebo cupcake? Anebo bude stačit domácí limonáda? No a uprostřed tohoto složitého dilematu k Vám přikráčí nádherné čtyřnohé stvoření a Vy najednou nedrržíte v rukou menu, ale kočku, protože se uvelebila vedle Vás. Dilema je tedy tatam, protože jediné, co Vás teď zajímá je ona. Takže první důvod – pokud jste nerozhodní, nebojte se, na rozmýšlení Vám kočičky nedají čas.  

 Když jsem sem zavítala poprvé, byla jsem tak vyčerpaná – fyzicky i psychicky -, že jsem si ani nebyla jistá, jestli nebude lepší místo kavárny mazat hned do postele. Ve skrytu duše jsem ale chtěla dorazit domů co nejpozději, protože druhý den měl být stejně náročný (ne-li víc…). Mám vždy totiž pocit, že čím později půjdu spát, tím mám ještě víc volného času a tím dál jsou povinnosti následujícího dne. Stalo se Vám to někdy? Pokud ne, tak si dejte pozor. Je to pěkná blbost, vždycky jsem pak ještě víc vyčerpaná (a stejně to dělám dál!). Kočičí vrnění a chundelatá tělíčka mě tehdy doslova vyléčila. Je to terapeutické místo! Čímž se nám odkryl druhý důvod. 

 Při druhé návštěvě jsem si všimla, že u nabídky nápojů a jídel jsou medailonky všech kavárenských kočiček. Můžete se tak seznámit s jejich příběhem, povahou a jménem. Zdá se mi to jako velmi užitečný nápad, alespoň víte, která kočička je ráda s lidmi a mazlí se a která je raději tichou ozdobou místnosti. Z příběhů se povětšinou dozvíte, že kočičky jsou nalezenci anebo z útulku. Kavárna jim tedy dala šanci na nový (a podle jejich spokojeného vrnění velmi spokojený) život. Důvod třetí tedy zní – děláte dobrý skutek. 

Nudíte se? Potřebujete se pobavit? Zkuste mezi kočky hodit jejich gumovou myšku na hraní a o zábavu máte postaráno. Pokud tedy chcete zvednout náladu, šup do Kočičí kavárny. Důvod čtyři – lepší podívaná než většina filmů v kině.

Když jsem byla v kavárně naposledy, už jsem věděla za kým jdu. No přeci za Lizzie, údajně nejkrásnější kočičkou v kavárně (podle mě jsou všechny nádherné, ale co se nezapře je, že Lizzie je nejmazlivější). Když jsem si sedla na svůj obvyklý gauč, kde Lizzie většinou bývá, tak jsem byla zklamaná, nebyla tam. “To je škoda.” Otočila jsem se na bráchu, kterého jsem na Lizzie nalákala. Místo toho jsme si objednali. Vyzkoušela jsem oříškové cappucino a musím ho vřele doporučit – navrh mi nasypali pražené sladké kousky oříšků a byla to mňamka! Co je “mega dobrý” dle slov mého bratra, je malinové latté – prostě tekuté maliny s bonusem a tím je káva. Po chvíli jsme si ještě doobjednali lipovou domácí limonádu (zajímavá varianta osvěžení pro ty, kteří rádi zkouší něco nového). Když jsme ji pili, uslyšeli jsme zasyčet kočku a během vteřiny se po schodech přiřítila Lizzie a jako svůj cíl si zvolila naše malinové latté. “No, mě nahoře sežrala půlku dortu, potvůrka.” Poznamenal starý elegantní pán, co si všiml, že Lizzie zaútočila na naši kávu. “Je mlsná.” zasmála jsem se. – Důvod pět – ani kočky místním dobrotám neodolají. 

 A šestý důvod? Inu, kdo by nemiloval domácí pralinky!

Stačily Vám důvody?

 

P.S.

Prohlédněte si místní repertoár knih k zapůjčení – deník psaný z pohledu kocoura Vás dostane!  

A ano, ta kočička je Lizzie… 🙂

glyph-logo_May2016

Křižíkova 22, 180 00, Praha 8, Česko

Křižíkova 22, 180 00 Praha 8-Karlín, Czechia

0 odpovědí na “Kavárna Kočičí Karlín”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: