Kam v Praze na nějakou tu dobrotu na zahřátí?

Chladných dnů stále přibývá, tma je už také o mnohem dříve než před pár týdny a ledové ruce se pro mně staly samozřejmostí. Věřím tomu, že nejsem jediná, komu se stýská po letním teple. Na druhou stranu přichází to kouzelné barevné období, kdy se všude objevují dýně, koruny stromů zlátnou, na trzích jsou to samá jablka a všude voní podzimní koření. Právě v tyhle často pochmurné dny si však můžeme vychutnávat lahodné chai latte, horkou čokoládu či po večerech popíjet svařené víno nebo teplý cider (a to vše ideálně se skořicí). A právě proto jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o to, kam v Praze na nějakou tu dobrotu na zahřátí chodím nejraději.

Připraveni?

Chai latte se shotem espressa v Republica Coffee. Poprvé jsem ho měla minulou zimu a spojení výrazného koření s chutí kávy je opravdové zahřátí a doplnění energie.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Martinská 418/4, 110 00 Staré Město

Chai latte v Kavárně co hledá jménoIdeálně z rýžového mléka, protože tak mi zachutnalo nejvíc. Bylo díky němu jemnější a nasládlejší. Pokud ho ale zrovna nemají, lahodné je i třeba z mandlového nebo sójového.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Stroupežnického 493/10, 150 00 Praha-Smíchov, Česko

Pumpkin spice latte anebo teplý cider v Donutshopu. Slaďoučké latte s vůní dýňového koření je skvělým mlsem v chladné dny… anebo byste si raději dali teplý cider?

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
nám. J. z Poděbrad 1658/11, 130 00 Praha 3-Vinohrady, Česko

Kakao v Letce. Když jsem ho poprvé viděla v tom krásném hrnku, přišlo mi to jako od babičky na chalupě, když jsem byla malá – ovšem s malým vylepšením o latteart. Věřím, že je připravované se stejnou láskou.

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
Letohradská 44, Praha 7, 170 00, Česká Republika

Výběrové kakao bez cukru v Ye’s cafe studio Tady jsem se poprvé seznámila s tím, že tak jako máme výběrovou kávu, existuje i výběrové kakao a právě díky jeho jemné a lahodné chuti ho není třeba sladit – ale nebojte, klidně vám tam cukr dají ;-).

glyph-logo_May2016


 A kudy tam?
Letenské náměstí 749/5, 17000, Praha, Česká Republika

Winter special aneb jablečný punč ve Spell Coffee. Když se mi na stole objevila sklenka, zavála ke mě vůně čerstvě upečeného jablečného štrůdlu. Pro chladné dny je tento lehce alkoholický nápoj skvělou volbou.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Jindřišská 939/20, 110 00 Nové Město, Česko

Čokoláda v Mezi časy. Na téhle čokoládě/kakau mě bavilo, že není vůbec přeslazená a je příjemně mléčná.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Betlémská 286/5, 110 00 Staré Město, Česko

Horká čokoláda Jordi’s a espresso v Oblak Coffee. Tahle čokoláda je opravdu skvělá, kvalitní, bez zbytečností navíc a slazená třtinovým cukrem. A v kombinaci s espressem je to perfektní zahřívací duo.

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
Ruská 557/30, 101 00, Praha 10-Vršovice, Česko

Chai latte v Bistro 8 VinohradyOpravdu moc dobré chai latte, které má po chuti říz a jsem si jistá, že vás zahřeje stejně jako mě, když se na něj zastavíte v sychravé ráno.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Ondříčkova 321/22, Žižkov, 130 00 Praha-Praha 3, Česko 

Irská káva ve VNITROBLOCKuPamatuji se, že jsem si jí poprvé dala náhodou, protože se mi vzhledově líbil nápoj, který přinesli k protějšímu stolu.  Filtrovaná káva s whiskey zjemněná smetanou mi ovšem poměrně zachutnala.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Tusarova 791/31, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

Horká čokoláda v Head Shot Coffee ve Františkánské zahraděHotové pohlazení na duši. Je to moc dobrá čokoláda, která na zmrzlé ruce přijde opravdu vhod.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Palackého 720/5, 110 00 Nové Město, Česko

Perníčkové latte v Café a gramofonTohle je vážně to nejlepší perníkové latte, co jsem kdy ochutnala. Přišlo mi, jako bych si namočila vánoční perníček do kávy a ukousla z něj při každém doušku. Když jsem ho dopila, vespod zbyla spousta koření, takže je opravdu poctivé a navíc není zbytečně přeslazené, takže je cítit i chuť kávy.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Minská 775/4, 101 00 Praha 10-Vršovice, Česko

Svařák v Cafe a gramofonUrčitě se shodneme, že ten opravdu zahřeje a k chladným dnům zkrátka patří… No, a pokud ne, tak vás ta zima potom alespoň tolik netrápí.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Minská 775/4, 101 00 Praha 10-Vršovice, Česko

Horká čokoláda s kávou v Choco Café u červené židleUdělají vám ji hned v několika variantách – s kávou, s alkoholem, bez, s různým obsahem kakaa… zkrátka v čokoládovně vědí, jak na to.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Betlémské nám. 1004/8, 110 00, Praha, Česko

Chai latte v BOHO Cafe a StoreJejich chai latte miluji, prože je výrazně kořeněné, ve sklenici a ještě s trochou koření navrch, kdyby ho náhodou bylo málo – lahoda.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Ondříčkova 2361/6, 130 00 Praha-Vinohrady, Česko 

Kakao ve SpižírněMěla jsem ho k snídani a nenapadá mě, co vytknout. Mohu jen doporučit!

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Korunní 86, 10100 Praha 10 – Vinohrady, Česko 

Raf v DoubleBJá měla levandulový a pak myslím, že šípkový…? Jde o kávový sladký nápoj se smetanou a dalo by se říct, že je to takový tekutý dezertík.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Anglická 15, 120 00, Praha 2, Česko

další pobočky:
28. pluku 457/3, 101 00, Praha 10-Vršovice, Česko
Bělehradská 59, 120 00, Praha, Česko 

Dýňové latte s domácím dýňovým pyré v Kavárně Kočičí KarlínJakožto osoba milující dýně a cokoli s nimi spojeného je to nápoj, který jsem si minulý podzim okamžitě zamilovala a neumím si bez něj představit podzim a vlastně i zimu. Skvělou zprávou pro mě bylo, když jsem se na instagramu kočičí kavárny dozvěděla, že se tuhle sezónu chystá také – jen pozor, šlehačku mají moc rády i kočičky :D.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Křižíkova 22, 180 00, Praha 8, Česko

Všechny výše uvedené kavárny najdete také na mé mapě spolu s dalšími skvělými místy.

A malý bonus na závěr…
Tři druhy „barevného“ latte na zahřátí v KofárněUpřímně se přiznám, že nejsem fanda ani řepového, ani matcha ani kurkuma latte, ale znám kolem sebe tolik lidí, kteří je mají rádi, že se určitě najde někdo i mezi vámi, a tak je zmiňuji. A ty barvičky – růžová, zelená a teple žlutá, jsou prostě nádherné! Koukněte na jejich instagram a posuďte sami.

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Zborovská 84/60, Malá Strana, 150 00 Praha-Smíchov

Doufám, že vám moji oblíbenci poslouží jako inspirace a že vás kromě dlaní zahřejí i  u srdce. A kdybyste neměli zrovna náladu na to, chodit ven, mám pro vás malý tip. Doma jsem si párkrát zkusila udělat takové „kakaové cappuccino“. Espresso jsem smíchala s vrchovatou lžičkou nepraženého kakaa (případně i špetkou skořice) a dolila našlehaným mlékem. A bylo to moc moc dobré! Zvlášť pro někoho, kdo miluje čokoládu a kávu.

A na jaké dobroty chodíte rádi vy?

P.S.

Prozradím vám malé tajemství. Před pár dny jsem byla v Café MODI a barista mi dal ochutnat domácí dýňový sirup do cappuccina, který ještě není v nabídce. Něco mi ale říká, že tam brzy bude…

2 odpovědi na “Kam v Praze na nějakou tu dobrotu na zahřátí?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: