Kafe & Koblihy

DTentokrát mám pro Vás sladké lákadlo ve spojení s kvalitní kávou, které potěší nejen studenty VŠE, kteří to mají nejblíž. Na Žižkově je skvělý podnik, který v únoru oslavil své první narozeniny.Šla jsem kolem pár dní poté, co jsem se vrátila ze sluncem vyhřáté Kuby a jedinou možností, jak zachránit své promrzlé ruce a vyděšenou duši naladěnou na teplo byl kelímek s něčím teplým – no, co by to v mém případě asi tak mohlo být?

Začala jsem se tedy poohlížet po nějaké kavárně. Když jsem šla kolem VŠE, vzpomněla jsem si, že kousek odtud je Coffee Break&cake a vydala se pomalu tímto směrem. V tu chvíli se mi do cesty připletl velký růžový donut s ouškem od hrnečku (mimochodem skvělý nápad!) a nápis „Kafe & Koblihy“. Ani jsem si neprohlédla výlohu a vklouzla dovnitř.

Narazila jsem na ideální podnik, kde si dát kávu s sebou. Je to malý prostor s barovým pultem a vitrínkou s překrásnými donuty. A sakra… Řekla jsem si v duchu a aniž bych se nad tím stačila hlouběji zamyslet, už jsem milé obsluze oznamovala, že bych si s sebou vzala dva donuty. Vybrala jsem si pistáciový a plněný nugátem a řeknu Vám, že je dobře (pro má kila) a špatně (pro mé nervy), že mám školu úplně jinde, protože ten nugátový bych si nejspíš kupovala každý den. Byl naprosto skvělý!

Jako kávu jsem si dala filtr. Ten den měli Rwandu, která byla do té zimy příjemně energická a nedalo se ji nic vytknout. Snad jen to, že její chuť převýšila můj pocit zimy a za chvíli došla, a tak mi ruce mrzly směle dál…

Jsem si stoprocentně jistá, že stejně skvělé budou i jejich ostatní kávy z pákového stroje na espresso, který má mimochodem skvělou barvu (jen se na ni dojděte podívat a sami uznáte, že se k sladkostem dokonale hodí).

Už se nemůžu dočkat, až si zase zaskočím pro nějaký ten skvělý donut, nebo chcete-li hezky česky – koblihu a kávu. Třeba cappuccino?

A co vy? Máte rádi tuhle sladkou pochoutku anebo se stavíte jen na skvělou kávu?

P.S.

No, nenapadá mě co dodat..

Seifertova 2, 130 00 Praha 3, Žižkov

Jedna odpověď na “Kafe & Koblihy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: