Kaava

Nedávno se mezi karlínskými kavárnami a espresso bary objevil nový podnik se skvělým konceptem, který určitě ocení nejedna kávová milovnice. Kaava je totiž spojením výběrové kávy a stylového oblečení.

Když se budete k espresso baru přibližovat, pomalu se vám před očima začne rýsovat prosklený vstup rámovaný černými dlaždičkami s jednoduchým nápisem Kaava. Za sklem nejspíš uvidíte někoho sedět na lavici s polštářky, jak usrkává z šálku kávy anebo si pochutnává na jednom z jejich širokého výběru čajů. Venku si pak můžete v rohu na stojáka dát kávu u malé vázi s čerstvými květinami a na chvilku se zastavit během každodenního shonu.

Přesně to jsem udělala já, měla jsem jen malou chvilku mezi povinnostmi, kdy jsem se s milou společností na chvíli zastavila a dala si flat white s sebou. Pro načerpání sil to byla ideální volba, výrazná chuť a vyšší acidita. Kromě káv na bázi espressa si ale můžete pochutnat i na kávě filtrované.

Ochutnala jsem i doušek jejich citronové limonády a byla skvělá. Bylo v ní tak akorát citronů, aby byla dost „ostrá“, ale nezkroutil se vám při napití se obličej. Skvělá by byla v létě na sluníčku třeba za tím jejich polštářkovým oknem.

Uvnitř vás pak jako první zaujme světle dřevěný pult se strojem na espresso, vázou s čerstvou kyticí a vystavenými koláčemi a bábovkou, protože ke kávě se něco sladkého vždy hodí. Za kávovarem jsem si pak všimla krásného a starého rádia s těmi velkými otočnými čudlíky. Hned u něj pak byly vystavené sklenice na „něco ostřejšího“, dózy na sypaný čaj a balíčky kávy od Le Piantagioni del Caffè. Na druhé straně vedle baru je pak velký rohový závěs, který slouží jako zkušební kabinka. Jednoduchý závěs s geometrickým vzorem a troškou žluté barvy rozjasňuje šedou zeď za barem.

A tím se dostávám k tomu, proč by vlastně v espresso baru byla zkušební kabinka? Protože si tu můžete udělat radost oblečením od berlínské značky 24Colours. Když jsem si prohlížela polici s oblečením, našla jsem hned asi pět kousků, které se mi neuvěřitelně líbily… Naprosto ideálně pak byly stylové kousky proložené balíčky zrnkové kávy (ten den to bylo Candycane) a různými nezbytnostmi pro každého správného kávomila, od mlýnku na kávu až po hrnky na kávu s sebou.

Naproti oblečení pak visí dva velké obrazy s portréty žen, které dodávají prostoru ještě větší šmrnc a navíc si pod nimi můžete u stěny sednout na barovou židli a vychutnat si něco dobrého.

Ačkoliv je Kaava malý prostor, skrývá spoustu lákadel. Ať už je to jednoduchý design doplněný o detaily jako jsou ony obrazy, polštářky, čerstvé květiny, to staré rádio, originální kousky oblečení, spousty čajů, výborné kávy anebo limonády či jiné dobroty. Takže pokud máte chvilku a chcete si udělat radost, navštivte karlínskou Kaavu.

Anebo už jste ji navštívili?

P.S.

A myslím si, že pro tu modrou košili s odhalenými rameny a pruhovanou mikinu se stejně vrátím, a to co nejdřív, aby mě někdo nepředběhl.

glyph-logo_May2016

Sokolovská 101, 186 00, Karlín, Praha, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: