Five Elephant – Berlin

Po příjemném posezení v The Barn jsme se vydaly pomalou procházkou dál berlínskými ulicemi. Svítilo slunce a bylo překrásné páteční odpoledne, což znamenalo spousty a spousty lidí sedících na venkovních zahrádkách popíjejíc víno, pivo, ledové kávy či limonády. Nakonec jsme se dostaly do ulice, kde bylo jedno bistro a kavárna vedle druhé. My ale měly jasno. Jdeme do Five Elephant.

Přivítal nas světlý, do bílé laděný prostor, kterému dominoval velký kamenný pult a za ním tři baristé. Hned na začátku před tabulí s nabídkou kávy se pyšnily zákusky – čajový košíček, cheesecake a všemožné malé dortíky. Po pravé straně pak byly stroje na přípravu nápojů. Byla jsem zaujatá dvěmi pákovými stroji na espresso, které jsem z počátku považovala spíš za pípy. Byly to jednoduché, štíhlé a kovové stroje, které mě bavilo pozorovat. Vedle nich pak byly trysky na šlehání mléka. Působilo to elegantně a na mě trochu futuristicky.

Dala jsem si filtr a posadila se na barovou židli do zadní části kavárny. Nemají zde klasické stolky, ale dlouhý pult, u kterého se posadíte anebo postojíte (pokud chcete). Filtr byl svěží a příjemný, hanebně už si ale nepamatuji, z jaké kávy byl…

Zaujalo mě okénko, kam se vrací použité nádobí. Přišlo mi neuvěřitelně roztomilé.

Espresso macchiato, které si dala moje spolucestovatelka prý bylo moc dobré.

S sebou jsem si koupila balíček stejné Brazílie, jako mi udělali v The Barn se zvědavostí, jak bude chutnat od Five Elephant.

Stejně jako předešlá pražírna, i tahle má dvě pobočky, kde si kávu můžete vychutnat. Ta druhá se určitě nevyhne mé návštěvě (snad v co nejbližší době). A protože je to i pekárna, myslím si, že to spojím třeba s tím krásným čajovým košíčkem.

Co Vy a Five Elephant? Znáte je z Berlína anebo na jejich kávu chodíte do některé kavárny v Praze? Mají ji třeba v Letce.

P.S.

Byla to první káva, ze které jsem si po návratu do Prahy udělala drip. A byla skvělá, zase jiná než od The Barn. 🙂

Alte Schönhauser Str. 14, 10119 Berlin, Německo

2 odpovědi na “Five Elephant – Berlin”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: