?>

COFFEEBREAK & cake

Jednoho pochmurného, velice zašedlého a především mrazivého dne, kdy je počasí nemastné a neslané, obloha bílá, ale ani nesněží, ani neprší a vlastně na ní nejsou ani mraky, jsem při procházce z Náplavky kolem starého vyšehradského nádraží (které by mimochodem stálo za to dát do pořádku) dostala chuť na kávu. To není nic neobvyklého. Avšak neobvyklé je, že hned, jak mi tahle myšlenka proběhla hlavou, objevila se přede mnou malá a mile vypadající kavárnička –  COFFEEBREAK & cake. A co udělá správný kávomil jako já? Ihned vkročí dovnitř. A tak jsem vkročila, a objednala si. 


Kavárna působí opravdu roztomile a útulně. Vzadu se uprostřed zdi vystavují na odiv krásně secesní dveře a po obou stranách stojí dva malé stolečky s ušáky, které doslova křičí: “Tak pojď! Sedni si už na mě!” No, já poslechla a doslova jsem se v křesle rozvalila… Ze stěny se na mě díval Charlie Chaplin tak, že jsem začala mít pocit, že mi kávu závidí. Ani bych se mu nedivila..
 
 
Při odchodu jsem dostala malou papírovou kartičku a razítko, abych mohla přijít na další kávu (a taky, že jsem přišla).
 
Po cestě domů jsem vytáhla kartičku a začala si prohlížet, co je na druhé straně. S nadšením jsem zjistila, že tato kavárna je člen celé rodinky kaváren, z nichž jednu velmi dobře znám – The Kavárna a Žižkavárna. A ještě lepší je, že razítka můžete sbírat na jednu kartičku ve všech kavárnách! Tak vyražte.
 
P.S.

 

Nedávno jsem objevila i sestřičku COFEEBREAK & cake nedaleko zastávky Husinecká na Žižkově. 
 

glyph-logo_May2016

Na Slupi 9, 128 00 Praha 2, Česká Republika

Na Slupi 9, 128 00 Praha 2, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: