Café Lounge – provoz ukončen

Vzhledem k tomu, že do této elegantní kavárny chodím už nějaký ten rok a navíc jsem ji hned dvakrát zmínila ve svých letních článcích, konečně už by stálo za to jí věnovat celý článek. Tak tady je. Užijte si virtuální návštěvu Café Lounge.

V Café Lounge jsem byla snad za každého ročního období. Když vstoupíte dovnitř, ocitnete se v přední části kavárny – tedy útulném prostředí doprovázeným šumem lidských rozhovorů. Hned u baru s přístroji na přípravu kávy (kde vždy obdivuji vacuum pot) si vás odchytne obsluha a s úsměvem vám nabídne místo podle vašich přání. Já jsem vždy seděla v zadní části, kde je kavárna plná naleštěných stolků s černými židlemi anebo menšími stolky s křesílky. Okna zdobí mohutné závěsy a stěny černé vodorovné a svislé pruhy.

V malé chodbě, kterou se do této části jde, se pak určitě zastavíte u vitrínky s domácími zákusky a pravděpodobně si o pár minut později nějaký objednáte.

V zimě jsem si zašla na vacuum pot, u kterého mě vždy kromě skvělé chuti uchvátí i způsob přípravy.

Ochutnala jsem také London Fog v rámci jejich speciálního zimního menu. Jeho základem je čaj Earl Grey doplňený o našlehané mléko a vanilkový sirup. Bylo to sladké pohlazení a mě to krásně zahřálo. Myslím, že název Londýnská mlha je naprosto trefný.

Venkovní sezení je ukryté ve vnitrobloku mezi domy a v létě je příjemnou oázou, kde se ochladíte od vyprahlého centra Prahy. Poprvé jsem tam byla už opravdu dávno. Pamatuji si, že jsem měla skvělý dezert z želé s příchutí mojita a ledovou kávu.

Tohle léto jsem tam objevila skvělý drink, o kterém jsem vám už psala – Grapefruit on Caffeine. Espresso s vanilkovým syrupem a čerstvým grepovým džusem. Je to takový pikantnější a výraznější espresso tonic ideální pro milovníky grapefruitů.

Moc dobré je i jejich ledové flat white. Dvojitá dávka skvělého espressa zjemněného trochou mléka by chutnala snad každému.

Lahodné pohlazení je ale i klasické cappuccino.

Výběrovou kávu se zde daří spojit i se skvělým jídlem a vínem. Café Lounge je totiž i restaurací. Můžete si zde pochutnat na jednoduchém jídle, které si zakládá na skvělé chuti a potěší i vaše oči. A je jedno, jestli si zajdete na snídani, oběd nebo večeři.

Vždy když do kavárny zavítám, přijdu si noblesně, ale s moderním šmrncem. Ve spojení s milým personálem, který se o vás špičkově stará a se vším mile rád poradí, je to odpočinková oáza.

Pokud jste v Café Lounge ještě nebyli, musíte to co nejdřív napravit! A pokud byli, jak se vám líbí?

P.S.

A hádejte, jak se jmenuje jejich espresso bar? No ano, známý Ema espresso bar.

glyph-logo_May2016

Plaská 615/8, 150 00 Praha 5, Újezd / Malá Strana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.