Café Havlíček – Kutná Hora

Když máme ty vánoční prázdniny, vzpomněla jsem si na jeden z mých adventních výletů. Vydala jsem se do Kutné Hory, kde jsem si chtěla užít příjemné odpoledne plné těšení se na Vánoce, promrzlých rukou a klidu. Když jsem procházela bočními uličkami, do cesty se mi postavila kavárna. Byl to asi takový malý předvánoční zázrak. Byla totiž neděle, skoro všude bylo zavřeno a moje ruce byly jak kus ledu.

 

Vstoupila jsem zelenými dveřmi do malé a útulné kavárny. Prohlížela jsem si malé bílé kachličky, kterými byl pokrytý i barový pult. Oknem vedle dveří se do místnosti linulo studené zimní světlo, které ještě umocňovalo pocit bezpečí. Posadila jsem se k malému stolku a prohlížela si vystavené dezerty. 
 
 
Po chvíli jsem zjistila, že kavárna nejspíš spadá pod mamacoffee, anebo má jejich kávu a sortiment. Dalším zajímavým zjištěním bylo, že kavárna je zároveň i penzion. Myslím, že pokud se tady ubytujete, snídaně budou naprosto dokonalé.
 
Když se mi na stole objevilo cappuccino, v rychlosti jsem ho vzala do dlaní a slastně si je začala ohřívat. Prohlížela jsem si celý prostor a obdivovala sladěnost a jednoduchost. Čistá bílá se zelenými doplňky se krásně hodila ke všem lahvím, sklenicím, hrnkům a kávovaru u pultu.
 
Káva byla jemná a příjemně oříšková a v tom chladném dnu mi vyloženě zlepšila náladu.
 
 
Můj doprovod má v předvánoční čas vždy chuť na čokoládu nebo kakao. No, když nad tím přemýšlím, kdo by ho neměl…? Dal si tedy kakao. Moc mě potěšilo, že barista vůbec neměl problém ho udělat ze sojového mléka. Ochutnala jsem ho a bylo jak návrat do dětství. Sladké kakao, co je opravdu kakao a ne granko. Doporučuji ho ochutnat!
 
 
Musím říct, že mě mrzí, že jsem se zdržela tak krátce a jsem si celkem jistá, že se ještě někdy vrátím.
 
 
Každopádně, pokud chcete vědět, kam na kávu v Kutné Hoře, už víte kam.
 
P.S.
Kdybyste chtěli někomu udělat radost, Café Havlíček nabízí poukaz na ubytování s platností do konce roku 2018!
 
 
Havlíčkovo nám. 572/9, Vnitřní Město, 284 01 Kutná Hora, Česko
Havlíčkovo nám. 572/9, Vnitřní Město, 284 01 Kutná Hora, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: