?>

Budapest Baristas – Budapešť

Nějak jsem nepočítala s tím, že výlet do Budapešti se zvrhne v “kávové orgie”. Věděla jsem, že chci navštívit alespoň pár místních kaváren, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že nakonec ani nestihnu všechny, které by stály za to. Takže se připravte, tohle město je totiž kavárenský ráj.

 
Kroky naší první procházky nás spontánně zavedly před kavárnu Budapest Baristas. No a protože už z dálky vypadala lákavě (zvlášť s tím krásným kávovým zrnem v logu), tak jsme samozřejmě vstoupili dovnitř.
 
 
Rozprostřel se před námi malý a přesto vzdušný prostor. Uprostřed tomu celému vévodil obrovský pult s kávovarem a vitrínkou se zákusky. Když jsme se podívali na tabuli s nabídkou, museli jsme se pousmát – pokud totiž uvidíte cenu za kávu 590, v první chvíli se trošku vyděsíte. Ach ty forinty…
 
 
Celý prostor lemuje cosi jako balkón, na kterém je další sezení. Popravdě jsme tam nešli, ale dokážu si představit, jak krásný musí být výhled na život kavárny a na její srdce – na bar, kde baristé připravují ten lahodný mok.
 
 
Nakonec jsme si vybrali malý stolek v rohu a čekali, co nám přinesou jako první. Po chvíli se nám na stole objevil černočerný raw čokoládový dort. Byl vynikající! Když jste ho ochutnali, nemohli jste zkrátka věnovat pozornost ničemu jinému.
 
 
Když nám poté na stůl dorazil flat white a americano, dort už jsme skoro neměli. Po ochutnání jsme mohli jen souhlasit s plechovým plakátem naproti nám. Káva byla jemná a přesto neztratila svou osobitou chuť. 
 
 
Když jsme to všechno vypili, pořád se nám nechtělo odejít. Druhou kávu jsme si ale dávat nechtěli, protože jsme šetřili síly na zbytek dne. Nakonec jsme si dali bezinkovou limonádu. 
 
Z mého blaženého básnění je Vám asi jasné, že jsme v kavárně nebyli naposledy. Den před odjezdem jsme na rozloučenou zavítali na dávku kofeinu. Tentokrát zvítězila V60. Byla svěží a ovocná, což se perfektně hodilo k dezertu z vlašských ořechů, kterému jsme pochopitelně také neodolali.
 
 
No a protože jsem byla zvědavá, co je to dirty chai latté (ano, doteď jsem se s tím nesetkala), tak jsem si objednala ještě to. K mému poměrně milému překvapení jsem zjistila, že se jedná a chai s shotem espressa. 
 
 
Už plánuji další návštěvu Budapešti… A co Vy?
 
 
P.S.

 

Pokud se zde ocitnete, podívejte se nad vchodové dveře, je tam dle mého názoru ta nejužitečnější mapa světa.
 
Budapest, Múzeum krt. 15, 1088 Maďarsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: