?>

BirdSong Coffee – Náplavka

Je těžké nemít v lásce sobotní farmářské trhy na Náplavce. O to víc, když člověk ví, kolik tam na něj čeká lákadel. Já bych Vám dnes ráda pověděla o jednom z nich, o jednom kávovém lákadlu, které mi moc chutnalo, o stánku provoněném kávou BirdSong Coffee.

Vlastně ani nevím, proč jsem jejich kávu objevila až tuhle sezónu farmářských trhů. Kromě toho, že je opravdu vítečná, má spoustu dalších kladů. Tak třeba je to káva v bio kvalitě, která je pěstována za přísných ekologických podmínek ve stínu stromů v přirozených lesích. Metoda, která je na pěstování využívána, se nazývá Bird Friendly®. A co, že to znamená? Je to způsob, z jehož samotného názvu je zřejmé, že má určitou spojitost s ptáky. Bird Friendly farmy pěstují kávovníky pouze dohromady s ostatními druhy stromů, aby tak tato místa byla stále domovy pro různé druhy ptáků, které mohou být i ohrožené. Tento způsob nenarušuje přirozené ekosystémy a také pomáhá zvyšování počtu těchto druhů.

Dámy z BirdSong Coffee jsou navíc jedinými držitelkami této certifikace v České Republice a ve střední Evropě. Takže velká paráda!

Přelétneme teď ale zpět na Náplavku, kde se s nimi setkáte nejčastěji, a vrátíme se k samotné kávě. Když jsem se přiblížila ke stánku, přivítaly mě balíčky s kávou, které si můžete pořídit s sebou domů, a samozřejmě překrásná vůně.

Jako první jsem ochutnala cappuccino (které Vám samozřejmě připraví i z alternativy mléka) a v kombinaci s mlékem mi přišlo něžné jako ptačí pírko.

Americano pak bylo svěží a energické, jako zpěv ptáků během jarního rána. Ačkoliv mi byla ten den zima a byla jsem ospalá, krásně mě postavilo na nohy.

Jejich kávu si ovšem můžete objednat domů přes internet a k tomu si pořídit i nějaké to základní náčiní na domácí přípravu kávy.

A jestli chcete udělat radost nějakému blízkému kávomilovi, pořiďte mu třeba dárkový poukaz.

Já se budu těšit na další sobotní ráno, které si zpříjemním tímto úžasným nápojem.

Už jste na Náplavce BirdSong Coffee ochutnali?

P.S.

Naprosto skvělé mi přijde, že pokud si přinesete vlastní hrneček, máte na kávu slevu 5 Kč. Je to milé a navíc šetříte životní prostředí.

Náplavka Rašínovo nábřeží, Nové Město, 120 00 Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: