Alegre espresso bar

Nedávno jsem jednoho chladného podzimního dne (shodou okolností byl zrovna mezinárodní den kávy), nutně potřebovala kafe (to je ale vlastně naprosto běžné i v každý jiný den). Byla jsem na Andělu, bylo pondělí a já si vzpoměla, že jsem jednou mezi kancelářskými budovami zahlédla Alegre espresso bar. No, takže přirozeně jsem za pár minut stála uvnitř před tabulemi s nabídkou.

Můžete si dát jak kávy na základě espressa, tak alternativy. Chtěla jsem si dát batch brew, ale protože bylo ještě brzké ráno, barista ho neměl hotové. Nabídl mě a mé společnici místo toho aeropress. Zatímco jsme čekaly, všimla jsem si, že si můžete dát i něco na zub.

„Hele! Je to to, co si myslím?“ Ukázala má kamarádka na vitrínku s dobrotami. „No ne!“ Nadchla jsem se. „Cizrnka.“ Řekly jsme obě s úsměvem na tváři. Abych to vysvětlila těm, kteří neví, co to ta cizrnka je… na farmářských trzích na Andělu bývá stánek, kde dělají ty nejlepší cizrnové, banánové, skořicové, kokosové a já nevím jaké ještě kuličky, co jsem kdy ochutnala. Pochopitelně jsme si každá hned jednu dala.

Zatímco jsme čekaly na kávu a pochutnávaly si na cizrnkách, všimla jsem si, že kromě všemožného kávového příslušenství prodávají také kávové šperky. S úsměvem jsem se na ně podívala a hned v ruce držela náušnice s latte artem. „Víš, co je vtipný?“ Otočila jsem se na kamarádku. „Ne?“ Tázavě se na mě podívala. „Že bych si klidně mohla takový náušnice z pryskyřice udělat sama, ale stejně mám vždycky větší radost, když si je pořídím…“ A pořídila jsem hned dvoje. Když už byl ten světový den kávy…

O trochu dříve bylo připravené naše americano, a tak jsme se po místnosti už kromě cizrnek potulovaly i s jednou voňavou kávou.

Pak jsme se dočkaly i aeropressu, který stál za to čekání.

Místečko je to opravdu malinké a  kávu dostanete jen s sebou (takže si na návštěvu doporučuji přinést svůj hrnek), ale i přes to se barista takhle po ránu nezastaví. Bavilo mě pozorovat s jakou zručností a automatičností kouzlí obrázky na cappuccinna a latte a s jakou precizností připravuje každý shot espressa. Kávové aroma se line všude kolem a vykouzluje návštěvníkům úsměv na tváři.

Můžete si také s sebou pořídit zrnkovou kávu. Moc rádi a mile vám poradí, jaká je pro vás a způsob přípravy ta ideální.

Až se tedy ocitnete na Andělu, zajděte si udělat radost do tohoto malého espresso baru. Stojí za to. 🙂

P.S.

Kávu od Alegre možná znáte také z farmářských trhů, kde mívají svůj stánek.

glyph-logo_May2016

K.ENGLIŠE 2, PRAHA SMÍCHOV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: