Espresso Embassy – Budapešť

Po krátké pauze, aby nám vyprchal kofein z předešlé kavárny, jsme se ocitli před vchodem Espresso Embassy. Bílé židle, lavice a stolek sice téměř slyšitelně křičely: “Ale šup, posaďte se už!”, my jsme však odolali a vstoupili dovnitř.

 
A neudělali jsme ani v nejmenším chybu. Prostor do L, klenby, surové a neopracované zdi, obrovský bar, vůně čerstvě mleté kávy… A po levé straně vedle vchodu se pyšnilo hned několik trofejí z kávových soutěží. Pod nimi balíčky plné zrnek štěstí a všemožné doplňky pro kávomily – konvice, filtry, aeropress, míchátka, dózy, knihy…
 
 
Prohlédli jsme si pečlivě nabídku dortíků, a pak se usadili pod oknem. Aby jsem Vám přiblížila situaci, měli jsme neskutečný hlad, a tak jsme se rozhodli ochutnat alespoň tři dortíky. Káva se dělala o něco déle, a my jsme nevydrželi a začali ochutnávat, takže když ji přinesli, už jsme měli skoro všechno snědené…
 
 
Jako první na řadu přišla čokokostka s arašídovým máslem. Bomba, doslova a do písmene. Mazlavá, buráková sladká a.. No prostě k nakousnutí!
 
 
Ovšem opravdu rovnocenným soupeřem se stal třípatrový moučník z listového těsta. Spodní náplň byla maková, prostřední z vlašských ořechů a jako osvěžení na konec byla jablka. Taková zvláštní varianta štrůdlu. (Po čase jsem zjistila, že tuhle dobrůtku mají v Budapešti skoro všude, takže pokud na ni při Vašem případném výletu narazíte, rozhodně neváhejte ochutnat!)
 
 
Jako další jsme se jali spořádat čokoládový dort s maracujou. Miluji, když jsou dorty plné náplně, hutné a není v nich zbytečně moc těsta a miluji maracuju – no a všechno tohle byl náš čokoládový kamarád. 
 
 
A protože jsme si řekli: “alespoň tři”, jako poslední na nás čekal koláč z pekanových ořechů s lineckým těstem. Já osobně moc oříškový fanda nejsem, ale tohle? To si nechám líbit!
 
 
Teď to trošku vypadá, že se z Kávomilníku stal Dortomilník, ale ne. Mohl za to nejspíš ten hlad. Kávu jsme si pak alespoň vychutnali o to lépe a ve větším klidu. Zvolili jsme pro Kávomilník už téměř klasickou kombinaci – cappucino a americano. Káva byla ostřejší, ale rozhodně nebyla kyselá. Po tom sladkém hodování nám výborně vyrovnala chutě. Cappucino bylo se svým srdcem plovoucím na hladině to nejlepší pohlazení na duši – pokud Vás tedy něco trápí a náhodou jste v Budapešti, poproste baristy Espresso Embassy o jedno malé srdíčko…
 
 
Přejedení, ale spokojení jsme se vydali směrem k poličce s kávou a přemýšleli, na jak dlouho by nám asi tahle zásoba vydržela? 
 
 
P.S.

 

Tady snad ani není, co dodat!
Budapest, Arany János u. 15, 1051 Maďarsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *