pondělí 11. září 2017

Café 1920 - Mladá Boleslav "In Memoriam"

Ráda bych se s Vámi podělila o milou kavárnu z Mladé Boleslavi, bohužel už může být pouze v našich vzpomínkách, avšak i tak si zaslouží, aby se na ni nezapomnělo.


Poprvé jsem kavárnu navštívila v zimě. Byla jsem promrzlá na kost, nebe bylo zatažené a počasí ponuré. O to příjemnější bylo posezení v útulném a teplém místě provoněném čerstvou kávou z pražírny Doubleshot (občas mají i kávy z jiných pražíren). Převážně dřevěný interiér doplněný polštářky teplých barev vytváří dojem, jako byste byli doma. Krásným kontrastem veškerému dřevěnému nábytku je plechový bar, za kterým stojí milá baristka a s radostí Vám vykouzlí nějaký nápoj na zahřátí - což jsem tehdy opravdu potřebovala.

Když jsem si já i všichni mí spoluzmrzlíci objednali, zahleděla jsem se na vitrínu s dortíky. Měli spoustu krásných raw dezertů a cheesecaků a já se vůbec nemohla rozhodnout, jaký ochutnat dříve. Nakonec zvítězil čokoládový. Byl lahodný, skoro jsem si říkala, jestli si nedám ještě jeden.


A káva? Co musím opravdu moc pochválit je V60. Tak jemnou a příjemnou kávu jsem dlouho neměla. Měla výraznou chuť, ale na jazyku se doslova rozplývala.


Jelikož nás ale bylo více, samozřejmě jsem ochutnala kávu i od ostatních. Café latté v tehdejším zimním počasí krásně zahřálo a jak se z něj jemně kouřilo, bylo to téměř hypnotizující. No a pro ty, kteří milují malé energetické espresso mohu říct, že tomu z Café 1920 také nebylo co vytknout.


Další návštěva kavárny se odehrála již v létě. Bylo krásné a příjemné počasí. Posadili jsme se na stejné místo jako tehdy a opět před námi stálo těžké rozhodnutí - jaký dort si dáme? Zvítězil makový cheesecake a jahodový raw dort, o kterém si myslím, že byl z kešu oříšků. Mňam mňam. Jak jste si u mě už mohli všimnout, ujíždím na ledové kávě. No a jelikož bylo léto v plném proudu, nemohla jsem si dát nic jiného než ledové latté. Nezklamalo. Miluji, jak umí člověka krásně osvěžit a přitom mu dodá sílu na dalších pár hodin. 


Obě mé návštěvy této kavárny byly nádherné. Seděla jsem a prohlížela si vše kolem sebe. V pozadí hrála milá kavárenská hudba, za barovým pultem se děly stále nějaké zázraky a všude to vonělo… 

Rozhodně to byla kavárna s osobností a vždy zůstane v mém srdci. 


P.S.
Avšak jejich úžasné dezerty si můžete i nadále objednávat a vyzvednout si je v kavárně Nejen kafe.Železná 157, 293 01 Mladá Boleslav, Česko

2 komentáře:

  1. až na to, že zde kavárnu už zrušili :D :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Vážně? No, je to pro mě novinka, jak nejsem odtamtud :) Děkuji za info. každopádně i tak to byla krásná kavárna :)

      Vymazat