středa 19. dubna 2017

Oswaldz - Drážďany

Mám pro Vás první “ochutnávku” neustadtské kávy. V předešlém článku jsem zmínila kavárnu Oswaldz a nyní o ní napíšu něco víc. 


“Jéé, támhle to je, támhle to je!!” Ukazovala jsem, asi až příliš nadšeně, už z dálky na kavárnu. Moji spoluobjevovatelé se mi jen pozasmáli. Když jsme se přibližovali, všimli jsme si, že kavárna už oficiálně přivítala jaro venkovním sezením. lidé se slunečními brýlemi a kávou před sebou seděli spokojeně u malých stolků a povídali si. Ztělesnění pohody. 

Při vstupu a krátkém popovídání si se slečnou baristkou jsme narazili na zádrhel - psala jsem o něm již v předchozím článku - neberou karty. Avšak slečna, s neuvěřitelně krásným přízvukem, nám v angličtině řekla, kde se nachází nejbližší bankomat a my se tam rychle vydali (už jsme se totiž nemohli dočkat té vysněné kávy).


Na druhý pokus už jsme si objednali. Jako téměř vždy jsme měli potřebu toho ochutnat, co nejvíce, a tak se slečna při páté položce, kterou jsme ji diktovali (byli jsme tři), začala pousmívat. Když jsem se s ostatními usadila na dřevěnou lavici s výhledem na pult, začala jsem nasávat atmosféru. Byla úplně odlišná, než v Pražských kavárnách, avšak něco s nimi přesto měla společného. Co se týká těch odlišností, ať se nám to líbí nebo ne, tam se na sebe lidé trochu víc usmívají a jednají tak nějak uvolněněji. Avšak stejně jako v pražských kavárnách se tam setkáte s opravdu velkým spektrem osůbek, které si vychutnávají temný nápoj s Vámi. Zrovna když jsem se usmívala na malou holčičku, která pila (nejspíš kakao), nám na stůl přinesli limonády a dort. Protože jsme byli v Německu, byl by hřích neobjednat si Fritz Colu, avšak abychom také ochutnali něco originálnějšího, co v Praze neseženeme, zkusili jsme domácí maracujovou limonádu. Řeknu Vám k ní jen jediné - mňam!


Dortík mi naprosto sedl. Byl z křehké krusty, na které byla výborná hořká čokoláda ozdobená malinami. Další mňam! S kávou, kterou nám vzápětí přinesli, tvořily dokonalý pár. Z kávy jsme ochutnali americano, latté a V60. Všechny byly výborné, avšak filtr ostatní lehce převyšoval. Byl jemný a ani trošku nakyslý, takže pro mě ideální chuť. 
Interiér a styl kavárny je poměrně jednoduchý, ale útulný a doplněný o originální kresby. Stoly a židle jsou ze dřeva a zútulňují je polštářky, na kterých káva chutná snad ještě lépe. Originalitu tomu také dodávají různorodé židle - každá je trochu jiná. Některé jsou točité, některé barové, pak jsou tam úplně obyčejné a jedna je dokonce od piana. 

Zrovna když jsme dopíjeli, začala slečna za barem připravovat čerstvé košíčky s ovocem a pak je uložila do vitríny vedle. Měla jsem chuť je ochutnat, ale čokodort byl natolik vydatný, že už by se do mě nevešel další… (A také jsem zištně počítala s tím, že ochutnám ještě něco někde jinde.) A protože jsem byla svědkem samotného procesu vytváření této dobroty, mohu potvrdit, že jejich dezerty jsou opravdu poctivé a bez žádných zbytečných “plnidel”. 


Při odchodu jsem si ještě naposledy prohlížela nabídku kávy a vitrínku s dortíky a věděla jsem, že se sem musím ještě někdy podívat!


Co vy na to?

P.S.

Pokud se do Drážďan chystáte, tohle je místo, které prostě nemůžete vynechat!7 komentářů:

 1. Mňam, vypadá vše naprosto božsky. Rozhodně bych neodolala. :)

  Medvědova slečna

  OdpovědětVymazat
 2. Boožeee! Jsem naprostej milovník všech kaváren a dortíků! Takže tohle by byl pro mě ráj! Všechno vypadá naprosto božsky! Bych to tam všechno vykoupila! :D <3
  Super článek a fotky! <3 :)
  ----------------------------------------------------------------------------------
  Také píšu blog a chtěla bych tě hrozně moc poprosit, kdyby ses na něj podívala! <3 Uděláš mi tím největší radost na světě! <3 Ten tvůj je úžasný! Určitě se na něj budu vracet!! :D <3 Jsi moc milá a sympatická a tvoje články jsou skvělý! <3
  Přeju ti mnoho štěstí, lásky a úspěchů!
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned tě jdu sledovat na insta! :D <3

   Vymazat
  2. Mockrát Ti děkuji! Vážně si mi zvedla náladu a jsem moc ráda, že se blog líbí! :) A stoprocentně se na tvůj podívám :))

   Vymazat
 3. Tuhle kavárnu jsem navštívila o Vánocích a moc se mi tam líbilo, káva byla výborná :)

  OdpovědětVymazat