úterý 28. března 2017

Kavárna Pod Lipami

Nevím, jak to máte Vy, ale pokud já slyším slovní spojení “pod lipami”, vybaví se mi letní nebo jarní ospalé odpoledne, kdy si roztáhnu deku na trávu, položím se a pozoruji, jak si vánek hraje s listy pohupujícími se na větvích a nechávám sluneční paprsky, aby mě při své cestě skrze korunu stromů občas příjemně oslepily. Zavřu oči a užívám si ten klid. Kousek takového klidu můžete zažít i v zimních měsících, a to v Kavárně Pod lipami. 

Tato kavárna je synonymem pro útulnost a pohodu. Vždy si v ní připadám jako doma. Hrnečky všech barev a tvarů, talířky s domácími zákusky a jinými dobrotami, výborné čerstvě připravené limonády - to všechno celý ten pohodový dojem ještě znásobuje. Obzvlášť nadšená jsem byla z pomerančovo-citronové limonády s čerstvou mátou. Sice nebyl nejlepší nápad dávat si ji, když se promrzlá v prosinci zastavím na “ohřátí se”, ale ta chuť za to prostě stála.


Poprvé jsem v této kavárně byla ale za tepla. Bylo krásně a my jsme se s moji kamarádkou, která je skoro jak má sestra, vydaly na letní procházku po Letné. Obě jsme se jednomyslně shodly na tom, že k té procházce budeme potřebovat trochu kofeinu na posilnění. “Znám tady jednu super kavárnu. Jednou jsem tu byla večer na víně, tak si můžeme dát kafe tam.” Usmála se na mě a vedla mě. Daly jsme si obě cappucino a celý den byl hned krásnější.

Tehdy v létě jsem ale neměla šanci v té rychlosti ocenit to nejkouzelnější na celém místě - jeho interiér. Ačkoliv se na první pohled může zdát obyčejný a ničím nezajímavý, nenechte se zmást. Jeho jedinečnost musíte nasávat tak důkladně a v takovém klidu, jako opravdu kvalitní filtrovanou kávu (koneckonců si ji k tomu můžete dát). Asi nejsylnějším rysem je jeho vřelost. Vypadá tak přívětivě, jako by Vám rozevíral teplou náruč přátelství a vybízel Vás k tomu, aby jste se přišli ohřát. Kdybych do tohoto kouzelného místa neměla tak dalekou cestu, asi se chodím ohřívat každý den! 

Nedávno jsem zjistila, že tato kouzelná kavárna patří do rodiny spolu s Original Coffee, což mnohé vysvětluje. 

Přijdete se nechat obejmout vůní čerstvé kávy a zákusků? P.S.
Vlastně si neuvědomuji, jestli je u kavárny nějaká lípa?

2 komentáře: