sobota 25. března 2017

Café Boutique - nyní Café a Gramofon

“She wore blue velvet
Bluer than velvet was the night
Softer than satin was the light
From the stars

She wore blue velvet
Bluer than velvet were her eyes
Warmer than May her tender sighs
Love was ours…”Za tónů písně od Bobbyho Vintona, které se doprovázené uklidňujícím praskáním linuly z gramofonové desky kousek ode mě, jsem si usrkla svého cappucina a pokoušela se sžít s tímto okouzlujícím místem (a nebylo to nic těžkého). Bylo mi krásně a na duši mě kromě okolí hřály i paprsky jarního slunce procházejícího skrz okno. 

Malá zapadlá kavárnička kousek od Čechova Náměstí ve Vršovicích je přesně to, co mi tu už několik let chybělo. Když vstoupíte do Café Boutique a sejdete po pár schodech, můžete se kochat tím, co je kolem Vás. Interiér je spolu se starým retro gramofonem útulný, a přitom je perfektně sladěný a úhledný. Vše je tu v tyrkysové barvě a hlavně všude jsou sametové polštářky, na které se můžete uvelebit. Pod bílým oknem ozdobeným zelenými rostlinami v květináčích jsou vysoké lavice s malými stolečky tak akorát pro někoho, kdo chce rychlou kávu, ale i tak si užít alespoň trochu té atmosféry. No a pokud zde hodláte strávit více času (tak jako já), posaďte se k jednomu ze stolků s minimalistickými květinkami v láhvi a za zvuků starých amerických písní z 60. let si vychutnejte svou oblíbenou kávu. Lahodný mok dostanete pokaždé v jinak barevném hrníčku, a je jedno, jestli jste si dali V60, latté anebo čaj. 
Kavárna má pro Vás každý týden připravené menu s třemi jídly a polévkou (ochutnala jsem quesadillu s mozzarelou a domácí meruňkové šátečky, které jsou naprosto famózní!). A čím by se takový dobrý a lehký oběd měl zapít? Ideálně domácí limonádou - já ochutnala malinovo-bazalkovou a mohu Vám ji jen doporučit. A pro milovníky matcha mají i kromě matcha latté i zelenou limonádu. Jsem si jistá, že Vás “nakopne”. A co by to bylo za kavárnu bez pořádného zákusku? Domácí dorty od mrkvového, přes ovocné a čokoládové až po cheesecaky se na Vás budou usmívat z vitrínky už z dálky, stejně jako milé baristky. 

Jak jste zajisté poznali, toto místo si mě získalo hned na poprvé - výborná káva, neodolatelné jídlo a hlavně…gramofon! 


Vzhledem k tomu, že to mám tak blízko od domova, tak se obávám, že mě v kavárně budou mít skoro pořád! Tak sem taky zajděte, stojí to za to.

P.S.


A pokud máte rádi extravagantní styl oblékání, kupte si jeden z vystavovaných dřevěných motýlků (anebo ho pořiďte své milované polovičce, či kamarádovi).
2 komentáře:

  1. To vypadá jako kávový ráj na zemi :) A ještě k tomu mají gramofon :) Až někdy zavítám do Prahy, doufám že si vzpomenu že Ve Vršovicích je super místo, kde si dát kávu :)

    OdpovědětVymazat