sobota 18. února 2017

Yes

Přemýšlela jsem, proč se Yes vlastně jmenuje Yes? A pak mi to došlo! Co jiného člověk může odpovědět, když uslyší slovo káva nebo kafe nebo coffee nebo café? Přesně tak - YES! 


No a o Yesu to platí dvojnásob. Pro začátek bych uvedla dva důvody: 1, kávu připravují z berlínské Bonanzy, kterou si dokonce můžete i koupit s sebou (už jsem to udělala několikrát) a 2, je to opravdu jedna z nejoriginálnějších kaváren, co se do interiéru týče - je to směsice minimalismu, surovosti a něžnosti dohromady, jednoduchosti i složitosti… Jsou to dokonalé protiklady, které dohromady tvoří perfektní harmonii. Ve dne kavárna a večer něco jako bar a club. Hudba, dobré pití a zajímaví lidé. No kdo by odolal?


Jednou jsem se stavila pro kávu před přednáškou přes to, že jsem věděla, že nemám šanci do školy dorazit v čas. A kdo mě zná a ví, jak jsem pedantská na docházku do školy, uzná, že to už je něco! Ale ten flat white a skořicová rolka za to prostě stály…

Ale zpět k tomu, jak jsem se k Yesu dostala. Poprvé jsem ho vlastně navštívila “omylem”. Byla jsem na procházce s kamarádkou a protože byl leden, byla mi neskutečná zima. Bloudily jsme po Letné a když už jsme přestávaly cítit mrazem ruce, začaly pokukovat po místech, kam se ukrýt. A objevil se Yes, zachránil mě před omrzlinami na rukou a ještě měl výbornou kávu. Spokojená jsem se už nemrznoucí vydala zpět do víru velkoměsta. 


Po nějaké době jsem zjistila, že jsem vlastně kávu z Yesu pila mnohem dříve, než jsem o existenci této kavárny vůbec věděla - nechávali jsme si totiž domů dovážet tu: “strašně dobrou kávu, co se dá pít i bez mlíka”. Tehdy jsem ještě nevěděla, co je to Bonanza, nebo vůbec dobrá káva, a tak jsem tomu prostě říkala takhle. No co? Nikdo není dokonalý… 


P.S.

Dodám jen jediné: “Yes, yes, yes, yes, yeeees!” 
Žádné komentáře:

Okomentovat